Tel z bramką i zwycięstwem

Dokładnie 5 czerwca rozpoczęła się 49. edycja młodzieżowego turnieju piłki nożnej pod nazwą „Tournoi Maurice Revello 2023”.

Jeśli mowa o uczestnikach tego turnieju, to biorą w nim udział przede wszystkim gospodarze oraz zawodnicy francuskiej reprezentacji narodowej do lat 18, gdzie powołanie otrzymał utalentowany napastnik Bayernu – Mathys Tel.

Przypominamy zarazem, że zgodnie z ustalonym formatem i ogólnymi zasadami „Tournoi Maurice Revello 2023”, młodzieżowe reprezentacje narodowe rywalizują w 3 grupach po 4 drużyny. W przypadku francuskiej kadry, rywalami „Trójkolorowych” byli Arabia Saudyjska, Kostaryka oraz Wenezuela.

Francja z 3 punktami

Po porażce z Arabią Saudyjską i zwycięstwie nad Kostaryką (po serii rzutów karnych), tym razem podopiecznym Bernarda Diomeda przyszło mierzyć się z reprezentacją narodową Wenezueli do lat dwudziestu trzech.

Zawodnicy francuskiej kadry do lat 18 od samego początku mieli spore problemy ze skutecznością i na domiar wszystkiego już w 11. minucie stracili gola za sprawą trafienia Romero. Mimo dominacji i licznych okazji, ekipa „Trójkolorowych” niemalże przez cały mecz nie była w stanie odnaleźć drogi do bramki swoich przeciwników.

Niemniej jednak na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po raz kolejny bramkę na wagę remisu 1:1 strzelił napastnik Bayernu, czyli Tel, który po raz drugi uratował już swoich kolegów na „Tournoi Maurice Revello 2023”.

W konkursie rzutów karnych ponownie okazali się lepsi Francuzi, którzy koniec końców dopisali do swojego dorobku 3 punkty i awansowali na pierwszą lokatę w tabeli swojej grupy. Co do Mathysa, to jego dorobek to 215 minut, 2 bramki oraz 1 asysta.