Tel i spółka ze zwycięstwem

Dokładnie 5 czerwca rozpoczęła się 49. edycja młodzieżowego turnieju piłki nożnej pod nazwą „Tournoi Maurice Revello 2023”.

Jeśli mowa o uczestnikach tego turnieju, to biorą w nim udział przede wszystkim gospodarze oraz zawodnicy francuskiej reprezentacji narodowej do lat 18, gdzie powołanie otrzymał utalentowany napastnik Bayernu – Mathys Tel.

Przypominamy zarazem, że zgodnie z ustalonym formatem i ogólnymi zasadami „Tournoi Maurice Revello 2023”, młodzieżowe reprezentacje narodowe rywalizują w 3 grupach po 4 drużyny. W przypadku francuskiej kadry, rywalami „Trójkolorowych” będą Arabia Saudyjska, Kostaryka oraz Kolumbia.

Francja z 3 punktami

Po tym jak w pierwszym spotkaniu młodzi Francuzi zostali pokonani po serii rzutów karnych przez Saudyjczyków (2:2 w regulaminowym czasie gry), tym razem podopiecznym Bernarda Diomeda przyszło mierzyć się z reprezentacją narodową Kostaryki do lat dwudziestu trzech.

Podczas gdy pierwsza połowa starcia na Stade D'Honneur w Mallemort zakończyła się wynikiem 1:1, to w drugiej połowie francuscy piłkarze spisali się o wiele lepiej i koniec końców dopisali do swojego dorobku pierwsze 3 punkty na turnieju, pokonując swoich rywali 3:1.

Mathys Tel pojawił się na boisku po przerwie i odegrał bardzo ważną rolę w drugich 45 minutach, napędzając liczne akcje ofensywne kolegów oraz asystując przy bramce Ben Seghira w 89. minucie pojedynku. Pozostałe dwa gole dla „Trójkolorowych” zdobył zaś Housni.

Ostatni mecz w grupie

Z kolei już jutro o 17:00 zespół Bernarda Diomeda czeka ostatni mecz fazy grupowej na turnieju „Tournoi Maurice Revello 2023”. Tym razem młodzi Francuzi zmierzą się z reprezentacją Wenezueli U-23.