DieRoten.pl
Reklama

Szczytna akcja FCB Frauen przed Świętami

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Jak co roku, żeńskie drużyny Bayernu Monachium wzięły udział w kilku projektach społecznych z racji na Święta Bożego Narodzenia.

Nie inaczej było i tym razem, albowiem podobnie jak w poprzednich latach, zawodniczki z bawarskiego klubu wzięły udział w kampanii zbierania funduszy „Geschenk mit Herz”, która jest organizowana przez organizację humanitarną Humedica.

Zawodniczki wszystkich czterech drużyn kobiecych FCB (z pierwszej i drugiej Bundesligi) oraz zespołów młodzieżowych U-17 i U-16, zebrały paczki na szczytny cel, które zostały rozdane potrzebującym dzieciom z okazji Świąt. Podczas „Bunt kickt gut” skupiono się na piłce nożnej i zbieraniu ubrań.

− Cieszymy się, że możemy ponownie zaangażować się w „Geschenk mit Herz” i być częścią tej fantastycznej kampanii. Możemy przynieść świąteczną radość dzieciom w potrzebie lub pochodzącym z biedniejszych środowisk i wywołać uśmiech na ich twarzach – powiedziałą Kappes z FCB II.

− Już samo to sprawia, że cały projekt jest dla nas tak cenny. Wspieranie innych jest dla nas ważne, szczególnie w okresie świątecznym. A jeśli możemy nawet zachęcić innych ludzi do zrobienia tego samego - tym lepiej – podsumowała kapitanka FCB II.

To nie koniec, albowiem 13 grudnia kobiece drużyny FCB U-16 i U-17 zorganizowały mały turniej piłkarski w szczytnym celu. Obie ekipy, w tym zawodniczki z projektu „Bunt kickt gut”, zostały podzielone na 5-osobowe zespoły. Ponadto zebrano i przekazano stroje drużynowe i sportowe Bayernu dla zawodniczek „Bunt kickt gut” i projektu BKG w Togo.

Ponadto przed meczem z Bayerem 04, monachijki zorganizowały także loterię, podczas której można było wygrać wiele ciekawych klubowych gadżetów. Dochody ze sprzedaży losów zostały w pełni przekazane na cele charytatywne.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...