DieRoten.pl
Reklama

Sytuacja kadrowa przed meczem z RBL

fot. Shutterstock
Reklama

Już dziś emocje po raz kolejny sięgną zenitu, albowiem do akcji powracają podopieczni Juliana Nagelsmanna, dla których będzie to 1. oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2022/23. Monachijczycy powalczą o trofeum Superpucharu Niemiec.

Przypominamy wszystkim raz jeszcze, że dokładnie o 20:30 ekipa Bayernu zmierzy się w ramach Superpucharu Niemiec z RB Lipsk. Miejscem boju o pierwsze trofeum w tym sezonie będzie tym razem Red Bull Arena w Lipsku.

Sytuacja kadrowa bawarskiego klubu jest w miarę przejrzysta. Trener Julian Nagelsmann nie będzie mógł dzisiejszego późnego wieczoru skorzystać z usług co najmniej czterech zawodników. Mowa m. in. o Leonie Goretzce, który jest w trakcie rehabilitacji po operacji kolana (ma wrócić za 6 tygodni).

Ponadto listę nieobecnych uzupełniają Eric Maxim Choupo-Moting (problemy mięśniowe z przywodzicielem), Bouna Sarr (brak gotowości) oraz Mathys Tel (brak zgody UEFA). Poza wspomnianą czwórką, trener FCB ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników.

Sytuacja kadrowa Bayernu przed meczem:

– Leon Goretzka (kontuzja kolana)
– Eric Maxim Choupo-Moting (kontuzja przywodziciela)
– Bouna Sarr (brak gotowości)
− Mathys Tel (brak zgody UEFA)

Mniejsze powody do zmartwień ma trener RB Lipsk, czyli Domenico Tedesco, który w najgorszym wypadku będzie zmuszony radzić sobie bez 2 zawodników pierwszego składu. Wśród nich zabraknie między innymi środkowego obrońcy, Josko Gvardiola.

Sytuacja kadrowa Lipska przed meczem:

− Josko Gvardiol (kontuzja uda)
− Yussuf Poulsen (problemy mięśniowe)

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...