DieRoten.pl
Reklama

Sytuacja kadrowa przed meczem z Lipskiem

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Już dziś emocje po raz kolejny sięgną zenitu, albowiem do akcji powracają podopieczni Thomasa Tuchela, dla których będzie to 33. oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2023/24. Monachijczycy powalczą w Bundeslidze.

Przypominamy wszystkim raz jeszcze, że dokładnie o 18:30 Bayern Monachium zmierzy się w ramach 23. kolejki niemieckiej Bundesligi z ekipą RB Lipsk. Miejscem boju o kolejny komplet punktów będzie Allianz Arena w Monachium.

Sytuacja kadrowa bawarskiego klubu jest w miarę przejrzysta. Trener Thomas Tuchel będzie zmuszony radzić sobie bez ośmiu zawodników. Jednym z nich jest Alphonso Davies, który nadal boryka się z kontuzją kolana.

Listę uzupełniają jeszcze Bouna Sarr, który zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, Kingsley Coman (kontuzja kolana), Daniel Peretz (kontuzja kolana), Dayot Upamecano (zawieszony), Noussair Mazraoui (kontuzja mięśniowa), Sacha Boey (kontuzja mięśniowa) oraz Serge Gnabry (kontuzja przywodziciela). Poza wspomnianymi wyżej graczami, szkoleniowiec FCB będzie miał do swojej dyspozycji pełną kadrę.

Sytuacja kadrowa Bayernu przed meczem:

– Daniel Peretz (kontuzja kolana)
– Bouna Sarr (zerwane więzadło krzyżowe w kolanie)
– Serge Gnabry (kontuzja przywodziciela)
– Dayot Upamecano (zawieszony)
– Noussair Mazraoui (kontuzja mięśniowa)
– Alphonso Davies (kontuzja kolana)
– Kingsley Coman (kontuzja kolana)
− Sacha Boey (kontuzja mięśniowa)

Znacznie lepszą sytuację kadrową ma z kolei trener RB Lipsk, czyli Marco Rose, który będzie zmuszony radzić sobie w najgorszym wypadku bez jednego zawodnika w swojej kadrze.

Sytuacja kadrowa Lipska przed meczem:

− Lukas Klostermann (kontuzja uda)

 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...