DieRoten.pl

Suele: Nie wydaje mi się, aby istniał bonus Bayernu w kadrze

21.11.2022, 10:47:14

Dzisiejszego poranka odbyła się konferencja prasowa niemieckiej reprezentacji narodowej, podczas której odpowiadali na pytania wyznaczeni przez DFB zawodnicy.

Tym razem na pytania dziennikarzy odpowiadali Niklas Suele oraz Jamal Musiala, który jest postrzegany jako wielka nadzieja Niemiec na rozpoczętym wczoraj mundialu w Katarze.

Jak można było się spodziewać, nie mogło zabraknąć pytań o niemiecką kadrę oraz mistrzostwa świata. Byłego stopera bawarskiego klubu zapytano również, czy jego zdaniem w ekipie „Die Mannschaft” można zauważyć „bonus Bayernu” względem Hansiego Flicka i wyjściowej XI.

− Nie wydaje mi się, żeby coś takiego istniało. Jesteśmy wielkim piłkarskim krajem z wieloma świetnymi zawodnikami. Każdy zasługuje na grę tutaj, piłkarze Bayernu wygrali wiele tytułów i są chyba szczególnie zmotywowani – powiedział Suele.

W dalszej części konferencji prasowej, Niklasa Suele zapytano również o Hansiego Flicka, z którym miał przecież okazję pracować w Bayernie oraz o mistrzostwa świata w 2018 roku, które zakończyły się dla niemieckiej reprezentacji ostatnim miejscem w grupie.

− To, co może zrobić Hansi, to opracować dobry plan. Mamy okazję osiągnąć coś dzięki takiemu turniejowi, o co nie każdy piłkarz może się ubiegać. Dlatego nie ma potrzeby dodatkowej motywacji. Ale Flickowi udaje się stworzyć jedność, a tego właśnie potrzebujemy – dodał.

− Mundial z 2018 roku już nie ma znaczenia. Jesteśmy w szybko zmieniającym się społeczeństwie, w którym nie ma czasu na sukcesy i porażki. Jednoznacznie mówię też o sukcesach. Nikogo nie interesuje to, co wydarzyło się wczoraj – podsumował Niklas Suele.

źródło: Bild Live

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)21.11.2022 17:33
Kadra Niemiec od zawsze miała najwięcej graczy Bayernu bo po prostu to najsilniejszy klub w Niemczech ia normalne że daje najwięcej reprezentantów!! Tak było od zawsze!!
21.11.2022 16:40
Niby razi mnie brak Bawarczyków w bloku defensywnym die Mannschaft, ale patrząc na to zestawienie nie ma co się dziwić
21.11.2022 12:12
Zawsze kadra Niemiec opierała się na zawodnikach Bayernu. Tym razem jest podobnie i to może być dobre dla kadry. Sule pewnie pomięta jak się gra z piłkarzami Bayernu więc nie powinno być problemu.
21.11.2022 11:50
Flick ma swoich ulubieńców i nie ma co tego ukrywać, ale to nie o barwy klubowe chodzi.
21.11.2022 10:51
W obronie tym razem nie mamy nikogo. Ale to dlatego, że Niemcy nie mają obrońców, którzy w ostatnim czasie mogli zasilić Bayern, czy grać w nim w pierwszym składzie.