DieRoten.pl
Reklama

Suele: Dortmund to wyjątkowy klub

fot.
Reklama

Nie tak dawno temu, obszernego wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild” udzielił obecny jeszcze stoper Bayernu Monachium, a będąc dokładniejszym Niklas Suele.

Przypominamy, że Niemiec po zakończeniu bieżącego sezonu dołączy do Borussii Dortmund na zasadzie wolnego transferu, z którą podpisał kontrakt, który wejdzie w życie 1 lipca 2022 roku i będzie obowiązywać przez cztery kolejne sezony.

Podczas rozmowy z dziennikarzem, Niklas Suele odniósł się do kilku tematów związanych nie tylko z Bayernem, ale przede wszystkim BVB. Defensor nie ukrywa, iż od dawna fascynował go dortmundzki klub, zaś to, co najbardziej mu zaimponowała przy negocjacjach, to przede wszystkim zaangażowanie i plan szefów Borussii.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty z wywiadu niemieckiego defensora dla „Sport Bilda”. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Niklas Suele na temat:

…obrony BVB w kontekście niemieckiej reprezentacji:

„…Jeśli dobrze zaprezentujemy się na Mundialu, to z pewnością do kadry wejdzie więcej graczy BVB. Musimy promieniować jako zespół. Jeśli będziemy grali słabo, to Hansi z nas zrezygnuje.”.

…tego, co go fascynuje w BVB:

„…W Niemczech istnieje tylko jeden klub tego typu. Żółta ściana, stadion - samo oczekiwanie na te mecze w BVB zawsze było dla mnie ogromne. W wieku 17 lat zagrałem w swoim drugim meczu Bundesligi w Dortmundzie. Od tamtej pory Dortmund jest dla mnie czymś wyjątkowym. Dlatego też mam ogromne oczekiwania”.

…rozmów i zaangażowania BVB przy rozmowach ws. umowy:

„…Nie tylko podobał mi się fakt, że BVB przyjechało ze wszystkimi odpowiedzialnymi osobami, ale przede wszystkim to, co powiedzieli mi na spotkaniu. Jak widzi mnie klub i jak zamierza się ze mną obchodzić. To, co BVB planuje zrobić w ciągu najbliższych czterech lat - od razu zrobiło na mnie wrażenie. Dortmund chce zrobić kolejny krok, a ja właśnie tego chcę. To są wielkie cele, za których realizację mam być odpowiedzialny. W tej rozmowie ani przez chwilę nie chodziło o pieniądze. Szybko zrozumiałem, co chcę robić”.

…motywacji:

„…To właśnie czyni moją sytuację tak wyjątkową. Bayern w ciągu ostatnich dziesięciu lat wykonał wspaniałą pracę i zasłużył na mistrzostwo. Teraz przechodzę do klubu, który chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uniemożliwić Bayernowi zdobycie mistrzostwa po raz jedenasty. Kiedy tak siedzisz i rozmawiasz o tym z osobami odpowiedzialnymi, płoniesz jak pochodnia. Przynajmniej tak mi się wydawało”.

…BVB w sezonie 2022/23:

„…Już teraz można zobaczyć, jak BVB zareagowała na odejście Erlinga Haalanda: Wraz z Karimem Adeyemim, Nico Schlotterbeckiem i mną ściągnięto się już trzech niemieckich reprezentantów, a myślę, że będzie ich jeszcze więcej. W przeszłości BVB zawsze ustępowała Bayernowi o zaledwie kilka procent. Kierownictwo pokazało mi, że w przyszłym sezonie będziemy dysponować składem, z którym zdobycie tytułu mistrza Niemiec jest absolutnie możliwe. W przeciwnym razie nie zrobiłbym tego”.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...