DieRoten.pl

Straus: To był futbol najwyższych lotów

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Nie tak dawno temu swoje kolejne spotkanie w sezonie 2023/2024 rozegrały piłkarki pierwszej drużyny Bayernu Monachium.

Tym razem zawodniczki Bayernu Monachium w ramach 2. kolejki fazy grupowej elitarnych rozgrywek Champions League mierzyły się na wyjeździe z ekipą Paris Saint-Germain, która jest postrzegana jako jeden z faworytów do końcowego triumfu w rozgrywkach.

Monachijki nie dały jednak za wygraną i odniosły zasłużone zwycięstwo, pokonując paryżanki 1:0. Co do pomeczowych wywiadów, pochwał pod adresem swoich piłkarek nie krył trener Alexander Straus, który pochwalił je m. in. za grę w obronie.

− To był futbol na najwyższym poziomie. PSG wymagało od nas wszystkiego. Ale ogólnie byliśmy lepszą drużyną. Dlatego zasłużyliśmy na zwycięstwo. Znaleźliśmy również dobre rozwiązania z piłką, szczególnie w pierwszej połowie i w pierwszych 20 minutach drugiej połowy – powiedział Straus.

− Później byliśmy trochę zmęczeni i dokonaliśmy kilku zmian, ale nie straciliśmy zbyt wiele w obronie. Jestem z tego bardzo zadowolony – podsumował Alexander Straus.

Obecnie monachijki mają przerwę od piłki klubowej – dziś rozpoczęła się trzecia w tym sezonie przerwa reprezentacyjna w żeńskiej piłce. Do akcji zespół Strausa powraca dopiero 11 grudnia, kiedy to FCB Frauen zmierzy się w Bundeslidze z Bayerem 04 Leverkusen (u siebie o 19:30).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...