DieRoten.pl
Reklama

Straus: Budujemy zespół pełen liderek

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

W ostatnich tygodniach kierownictwo sportowe FCB Frauen zdecydowało się przedłużyć kontrakty z kilkoma ważnymi piłkarkami pierwszego zespołu.

Wśród nich możemy wyróżnić przede wszystkim grającą w obronie Glodis Perlę Viggosdottir, która otrzymała umowę do końca czerwca 2026 roku. Warto przy okazji przypomnieć, że reprezentantka Islandii została również mianowana nową kapitanką FCB Frauen.

Przy okazji przedłużenia kontraktu 28-letniej piłkarki, na temat swojej podopiecznej wypowiedział się trener Alexander Straus, który podkreślił, że celem Bayernu jest zbudowanie zespołu pełnego liderek.

− Budujemy zespół Bayernu, w którym jest wiele liderek. Moim zdaniem to bardzo ważne. Chcemy mieć drużynę, w której nasze zawodniczki mogą brać na siebie odpowiedzialność i nie zawsze mówi się im, co mają robić i kiedy, ale biorą odpowiedzialność za własne działania – powiedział Straus.

− Glodis jest ważną częścią tego procesu, podobnie jak wiele innych zawodniczek w naszym zespole – dodał trener FCB Frauen.

− Myślę, że było duże zainteresowanie Glodis na arenie międzynarodowej. Ale zdecydowała się pozostać w Bayernie. To świetny znak dla klubu – podsumował Alexander Straus.

Nowa kapitanka Bayernu swoje koleżanki będzie miała okazję poprowadzić już 2 października, kiedy to monachijki podejmą na własnym podwórku 1. FC Koeln w ramach drugiej kolejki żeńskiej Bundesligi (początek zaplanowano o 19:30).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...