Stindl: Bayern udowodnił swoją jakość

Przed dwoma dniami Bayern Monachium rozbił na wyjeździe drużynę Borussii M'Gladbach aż 5:1. Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali Gnabry, Martinez, Mueller oraz dwukrotnie Lewandowski.

Zwycięstwo nad „Źrebakami” sprawiło tym samym, że podopieczni Niko Kovaca zrównali się punktami z Borussią Dortmund, która w pewnym momencie miała przecież 9 oczek przewagi nad Bayernem.

Po meczu tradycyjnie swoich wypowiedzi udzielili zawodnicy i trenerzy obu klubów. Swojego komentarza użyczył między innymi strzelec honorowego trafienia Gladbach, czyli Lars Stindl. Niemiec podkreślił, że mistrzowie Niemiec udowodnili swoją jakość i w pełni zasłużyli na wygraną.

Podeszliśmy do tego meczu z wielkimi zamiarami, ale po zaledwie dziesięciu minutach przegrywaliśmy już 2:0. Takie coś znacząco utrudnia Ci zadanie w pojedynku przeciwko Bawarczykom – powiedział Lars Stindl.

− Walczyliśmy jednak dalej i sporo ryzykowaliśmy, co oczywiście niosło ryzyko utraty kolejnych bramek. Mimo wszystko sami również wykreowaliśmy sobie kilka okazji – mówił dalej.

− Moim zdaniem zasłużyliśmy na tego gola, ale trafienie na 3:1 tuż po przerwie ponownie utrudniło nam zadanie. Bayern udowodnił swoją jakość i koniec końców zasłużył na zwycięstwo taką różnicą goli. Skupiamy się teraz na nadchodzących kluczowych tygodniach – podsumował Stindl.

Bayern Monachium do akcji wraca już niebawem, albowiem w najbliższą sobotę „Bawarczycy” w ostatniej próbie generalnej przed starciem z Liverpoolem, zmierzą się na własnym podwórku z Wolfsburgiem. Początek spotkanie dokładnie o 15:30.

Źródło: Borussia.de