DieRoten.pl

Stiller: Wzoruje się na Xabim Alonso

18.07.2020, 07:32:17
Ł. Skwiot

Szkolenie młodzieży w akademii Bayernu Monachium przynosi coraz to większe efekty. W ostatnich miesiącach swój wielki talent i potencjał objawiło wielu młodych piłkarzy.

Jednym z nich jest między innymi Angelo Stiller, czyli utalentowany defensywny pomocnik drugiej drużyny Bayernu. 19-latek na początku 2020 roku został przesunięty z ekipy U-19 do FCB II i momentalnie stał się jedną z kluczowych postaci w zespole prowadzonym przez Sebastiana Hoenessa.

Nic więc dziwnego, że swoimi dobrymi występami przykuł uwagę klubów 1. Bundesligi. W rundzie wiosennej młody Niemiec wystąpił ogółem w 17 meczach dla Bayernu II i zanotował nawet 3 asysty.

‒ Po przerwie zimowej przesunęliśmy Angelo z U-19 do drugiej drużyny. Od pierwszego meczu prezentował się jakby grał w tym zespole od dłuższego czasu, zwłaszcza że zajmował tak ważną pozycję – powiedział Jochen Sauer na temat Stillera.

‒ Angelo był ważnym elementem, który sprawił, że zespół prezentował się bardziej stabilnie w obronie w rundzie wiosennej, co też zaowocowało zdobyciem mistrzostwa III Ligi. Jego występy były niesamowite i imponujące dla nas wszystkich – dodał dyrektor Campusu.

Stiller trafił do akademii FCB latem 2010 roku. Następnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia, nabierając doświadczenia we wszystkich zespołach po kolei. Jego nominalną pozycją jest środek pomocy, zaś jego idolami jak sam zdradził są Xabi Alonso oraz Toni Kroos.

‒ Również chciałby grać w taki sposób, jak Xabi i Toni. Alonso grał świetnie, lubię jego styl. Podobnie Kroos, którego styl polega na grze jednym lub dwoma dotknięciami piłki. Tak też widzę mój futbol (…). Na mojej pozycji to ważne, aby dużo się komunikować i prowadzić zespół – stwierdził Stiller.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)18.07.2020 17:21
Wzorzec dobry, reszta zależeć już będzie tylko od piłkarza.
18.07.2020 12:36
Xabi to świetny wzór do naśladowania.
18.07.2020 11:13
Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki i bacznie obserwować rozwój tego zawodnika.
18.07.2020 10:13
Wzory zdecydowanie godne naśladowania.
18.07.2020 07:48
Powodzenia Chłopaku w drodze do Jedynki.