DieRoten.pl

Stiller i Malik z umowami do 2021 roku!

26.10.2018, 09:21:11
FotoOlimpik

Bayern nie zwalnia. Po tym jak klub ogłosił przedłużenie umowy z Maiem, Shabanim, Eviną, Hoffmannem, J. Meierem, Ontuzansem, B. Meierem. Feinem i Awoudją przyszedł czas na kolejnych juniorów!

Mistrzowie Niemiec po raz kolejny udowodnili wczoraj, że starają się zapewnić swoim juniorom jak najlepszą przyszłość − tym razem swoją umowę do 2021 roku podpisał grający w zespole U19 Angelo Stiller oraz kapitan drużyny U17, czyli Malik Tillman.

Młodzi Niemcy postanowili pójść w ślady swoich kolegów i związali się kontraktami z bawarskim klubem na dłużej. Dla wnikliwych – jest to dokładnie dziesiąty i jedenasty junior, który na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy został nagrodzony nowym kontraktem przez Bayern.

Jesteśmy zadowoleni, że zarówno Angelo, jak i Malik, będący dwoma naszymi topowymi talentami, zdecydowali się kontynuować swoją ścieżkę rozwoju razem z nami – powiedział kierownik Campusu FCB, Jochen Sauer.

Angelo Stiller gra dla Bayernu już od 2010 roku – od tamtej pory młody Niemiec sukcesywnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia w Monachium. Na początku tego sezonu 17-latek został włączony do ekipy U19. Jego obecny dorobek to 13 spotkań, w których strzelił bramkę i zanotował asystę.

Defensywny pomocnik FCB ma na swoim koncie także dwa występy w kadrze narodowej Niemiec do lat 17. Jeśli zaś mowa o Tillmanie, to 16-latek gra na pozycji ofensywnego pomocnika i pełni funkcję kapitana w drużynie „Dumy Bawarii” do lat siedemnastu.

Malik mający podwójne obywatelstwo (niemieckie oraz amerykańskie) trafił do klubu ze stolicy Bawarii w 2015 roku i podobnie jak Stiller sukcesywnie przechodził przez kolejne szczeble młodzieżówek FCB. Dorobek utalentowanego reprezentanta młodzieżowych reprezentacji Niemiec i USA w sezonie 2018/19, to 3 bramki oraz 4 asysty w 6 meczach.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)26.10.2018 19:49
I o to chodzi!! niby zarząd chwali się przedłużaniem umów a potem nic z tego nie wynika, trochę szkoda ale liczę że to się też zmieni.
26.10.2018 09:50
Fajnie, fajnie, ciekawe czy liczą na grę w pierwszej drużynie :)