Statystyki po stronie Bayernu

Bayern Monachium w 31. kolejce Bundesligi zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt. Bawarczycy muszą wygrać, jeśli po tej kolejce chcą utrzymać trzecie miejsce w tabeli ligowej. Gospodarze nie oddadzą jednak łatwo skóry, gdyż ich utrzymanie w lidzie wciąż nie jest pewne.

Będzie to 82 spotkanie tych ekip w Bundeslidze. Bawarczycy ze wszystkich ligowych potyczek z Frankfurtem wygrali ponad połowę. W 42 meczach to właśnie gracze FCB okazali się górą, w 19 meczach triumf świętowali zawodnicy Eintrachtu , a 20 razy kończyło się podziałem punktów.

Warto także wspomnieć, że to właśnie w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt monachijska ekipa odniosła swój pierwszy triumf w Bundeslidze. W sierpniu 1965 roku na Grünwalder Stadion Bawarczycy wygrali 2:0 po bramkach Ohlhausera i Nafzigera.

Z dobrą serią do Frankfurtu.
Bilans pojedynków pomiędzy FCB a Die Adler w ostatnich latach przemawia po stronie tych pierwszych. Pięć z ostatnich sześciu i dziesięć z ostatnich czternastu meczy kończyło się zwycięstwem Bayernu.

Ostatnia porażka nie jest jednak daleką przeszłością. W marcu 2010 roku w Frankfurcie FCB prowadziło do 87. minuty po bramce Klosego 1:0. Mimo to szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Frankfurtu. Po bramkach w samej końcówce Juvhela Tsoumou i Martina Fenina to drużyna Eintrachtu wyszła zwycięsko.

Bramki gwarantowane.
Jeśli Bayern mierzy się z Eintrachtem możemy by niemal pewnie tego, że w tym meczu padną bramki. Tylko jeden z ostatnich 38 spotkań zakończył się bezbramkowym remisem. Ponadto rekordowy Mistrz Niemiec w ostatnich 15 ligowych spotkaniach trafiał do bramki rywala przynajmniej raz.

Drees arbitrem głównym.
Po raz drugi w tym sezonie dr Jochen Drees będzie arbiter głównym w meczu z udziałem Bayernu. Arbiter z Münster-Sarmsheim gwizdał w spotkaniu z Hannoverem 96. Na liniach pomagać mu będą Tobias Christ i Mark Borsch, a sędzię technicznym będzie Guido Winkmann.

źródło: fcbayern.de