Stanisic zatrzymał Mbappe i spółkę

Wczorajszego późnego wieczoru swoje czwarte i ostatnie zarazem spotkanie w ramach drugiej w tym roku przerwy reprezentacyjnej rozegrali Chorwaci.

Po porażce z Austrią (0:3), remisie z Francją (1:1) i zwycięstwie nad Danią (1:0), wczorajszego wieczoru chorwacka reprezentacja pokonała na wyjeździe francuską kadrę narodową.

Choć bukmacherzy stawiali na pewną porażkę podopiecznych Zlatko Dalica, to ostatecznie goście okazali się skuteczniejsi i ograli swoich rywali 1:0. Choć aktualni mistrzowie Świata mieli sporo okazji, to defensywa „Vatreni” spisywała się wręcz wzorowo.

Wyróżnić należy przede wszystkim Josipa Stanisica, który za swój heroiczny występ został nawet wybrany Piłkarzem Meczu przez wiele portali sportowych.

Defensor Bayernu rozegrał pełne 90 minut i był aktywny przez cały czas, wielokrotnie zatrzymując Kyliana Mbappe i jego kolegów. Aby się przekonać, jak świetny występ zaliczył chorwacki obrońca, to wystarczy spojrzeć na jego liczby w tym pojedynku: