DieRoten.pl

Sport1: Neuer gotów przedłużyć umowę

13.10.2021, 10:37:04
FotoOlimpik

Wśród zawodników, których umowy wygasają z dniem 30 czerwca 2023 roku możemy wyróżnić między innymi kapitana i numer jeden w bramce Bayernu, czyli Manuela Neuera.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji na temat dalszej przyszłości golkipera bawarskiego klubu, który w marcu przyszłego roku skończy 36 lat.

Wszystko za sprawą niedawnego wywiadu, w którym to Manuel Neuer zapytany o Gigi Buffona, dał jasno do zrozumienia, że nie wyklucza wcale kontynuowania gry po 40. roku życia – pod warunkiem, że pozostanie nie tylko zdrowy, ale i również będzie odczuwał radość z dalszej gry.

− Jak długo chcę grać? To zależy od pewnych czynników − kondycji, tego, czy jestem zdrowy fizycznie, czy nie przeciągam się w treningach. Nie chcę trenować pod wpływem środków przeciwbólowych. Muszę być zdolny do działania – powiedział Neuer.

− Muszę być potrzebny zespołowi. Do tego muszę się dobrze bawić i być naprawdę na to gotowy. Świadome życie, zdrowe odżywianie i dobry sen są dla mnie ważne. Ale dla mnie nie ma ograniczeń wiekowych. Nie twierdzę, że 40 lat to koniec – podsumował golkiper.

Obecna umowa Neuera w Bayernie obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, ale klub i bramkarz nie chcą się rozstawać – w grę wchodzi przedłużenie kontraktu. Póki co nie odbyły się jeszcze konkretne rozmowy, ale ma to ulec zmianie w najbliższych tygodniach – informuje Florian Plettenberg z portalu „Sport1”.

Kapitan bawarskiego klubu jest gotów zakończyć karierę w Bayernie, ale póki co nie wiadomo kiedy to nastąpi – 35-latek nie wyklucza w końcu dalszej gry powyżej 40. roku życia.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama14.10.2021 10:10
13.10.2021 13:51
Bramkarz to pozycja na której da się grać dużo dłużej niż jakikolwiek inny piłkarz. Skoro Buffon grał tak długo to czemu Manu miałby skończyć tak wcześnie? Po jego kontuzjach na ten moment nie ma śladu
13.10.2021 11:47
Ciekawe czy długość kontraktu nie będzie problemem, ale mimo wszystko klub i Manu powinni spokojnie dogadać się. Wiemy co mamy w osobie Manu, a Manu wie co ma w Bayernie. Żaden czołowy klub nie będzie sprowadzał do siebie 36-letniego bramkarza więc Manu jest skazany na Bayern jeśli nie chce kopać w MLS czy w Katarze.
13.10.2021 10:41
Akurat dla mnie ta informacja nie jest żadnym zaskoczeniem:)