DieRoten.pl
Reklama

Sport1: Kuehn przejdzie dziś testy w Monachium

fot.
Reklama

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia niemieckiej prasy, to jeszcze dziś nowym piłkarzem drugiej drużyny Bayernu powinien zostać utalentowany Nicolas Kuehn.

Mimo głośnych apelów Hansiego Flicka o wzmocnienia pierwszego zespołu, do tej pory zimowe okienko transferowe przebiega bardzo spokojnie w przypadku Bayernu Monachium.

Niemniej jednak już niebawem do drugiej drużyny bawarskiego klubu powinien trafić nowy zawodnik. Jak już niektórzy z Was mogą domyślać – mowa o utalentowanym skrzydłowym Ajaxu U-21, a będąc dokładniejszym Nicolasie Kuehnie.

Niemieckie i holenderskie media zgodnie informują, że Niemiec trafi do drugiego zespołu „Gwiazdy Południa” na zasadzie półrocznego wypożyczenia, lecz bez opcji wykupu. Sam zawodnik pragnie się ustabilizować grając regularnie pod wodzą Sebastiana Hoenessa, z którym zna się już z młodzieżówki RB Lipsk.

Z kolei jak informuje niemiecki „Sport1” Kuehn jeszcze dziś ma przejść testy medyczne w Monachium, po czym potwierdzone zostaną jego przenosiny do FCB.

Dziennikarz Florian Plettenberg zaznacza, że umowa Nicolasa z Ajaxem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, dlatego też zachodzi możliwość, że „Bawarczycy” być może będą chcieli postarać się o transfer definitywny 20-letniego pomocnika, kiedy to już jego wypożyczenie dobiegnie końca.

Kuehn może występować nie tylko na prawym skrzydle, ale i również na lewej stronie. Póki co w sezonie 2019/20 utalentowany skrzydłowy rozegrał dla Ajaxu U-21 17 spotkań, w których ustrzelił 3 bramki oraz zanotował 2 asysty. Warto wspomnieć, że w 2019 roku 20-latek został nagrodzony Złotym Medalem im. Fritza Waltera w kategorii U-19.  

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...