DieRoten.pl

Sport Bild: Spotkanie z agentami Adeyemiego było tylko na pokaz

17.11.2021, 13:04:47
FotoOlimpik

Od wielu tygodni media w Niemczech nieustannie spekulują o dalszej przyszłości Karima Adeyemiego, który uchodzi za jeden z największych talentów niemieckiej piłki.

reklama

19-latek uchodzi za bardzo interesującego zawodnika na rynku transferowym – w ostatnim czasie prasa informowała o zainteresowaniu ze strony takich klubów jak Bayern, Borussia Dortmund, RB Lipsk, Liverpool, Atletico, Paris Saint-Germain, Real czy chociażby Barcelona.

Co więcej ojciec i agent zawodnika odbyli w ostatnich kilkunastu dniach wiele podróży „służbowych”, gdzie rozmawiali z przedstawicielami poszczególnych klubów – Thomas Solomon na samym początku swojego tournée po Europie odwiedził Monachium, po czym „gościł” m. in. w Dortmundzie, Madrycie czy Mediolanie.

Tym razem najświeższe informacje w sprawie przyszłości Karima Adeyemiego przedstawił niemiecki tygodnik „Sport Bild”. Jak się okazuje, październikowe spotkanie agentów Niemca z szefami „Gwiazdy Południa” było niczym innym jak show i pokazem ze strony reprezentantów młodego napastnika.

Według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, Solomon nigdy tak naprawdę nie zamierzał sprowadzić swojego klienta do bawarskiego klubu. Sam piłkarz ma skłaniać się na transfer do Borussii Dortmund, podczas gdy RB Lipsk nie poddaje się i nadal stara się wygrać wyścig o 19-letni talent.

Z kolei szanse na przenosiny Adeyemiego na Allianz Arenę przekreśla fakt, że nie miałby on w ekipie rekordowego mistrza Niemiec gwarancji gry, zwłaszcza że atak FCB jest bardzo dobrze obsadzony.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama18.11.2021 09:16
Szkoda by było, ale może rzeczywiście chce mieć gwarancję grę w tak młodym wieku.
17.11.2021 22:39
Przyjechali, pokazali piłkarza jak na wybiegu targu handlu ludźmi przy okazji przekazali ile chcą i Hoeness to usłyszał xd :D
17.11.2021 19:13
@Mort
Tak zgoda. To sam zawodnik musi podjąć decyzję czy już spróbuję sił u nas czy pójdzie gdzieś gdzie dalej będzie się ogrywał.

Edytowano : 2021-11-17 19:14:39

Pytanie też na ile u nas są do niego przekonani?
17.11.2021 18:21
@Edmund większość młodych graczy wolałaby iść do słabszego klubu, ograć się, wejść na pewien poziom i wtedy przejść do nas... Tylko, że wtedy zazwyczaj są już poza zasięgiem
17.11.2021 17:33
17.11.2021 17:12
U nas gwarancji gry raczej nie dostanie co innego BVB czy RBL i tam też będzie miał łatwiej wywalczyć miejsce w 11. Ale to też nie tak że żaden młody u nas nie ma szans więc wszystko zależy od wyboru Adeyemiego.
U nas może grać długo i zdobywać trofea na co jest sporo przykładów ale musi udowodnić swoją wartość.
17.11.2021 16:05
Jestem przekonany, że Bayern nie odpuści sobie piłkarza z takim potencjałem, który może w dodatku grać na skrzydlem, a ponadto urodzonego w Monachium... Lewandowski wiecznie grać nie będzie i wiecznie dobrej formy też nie będzie miał. A szeroka i niestara, perspektywiczna kadra jest nam potrzebna. Zobaczymy, czego będzie chciał sam zawodnik.
17.11.2021 14:56
Jestem na zdecydowanie nie dla nastolatkow za grube pieniadze. Kazdemu kto chcialby powiedziec ze to zle podejscie polecam otworzyc liste top 10, 20, 100 talentow z jakiegokolwiek roku z kilku lat do tylu i policzenia ilu zrobilo kariere w topowym klubie. Bedziecie zaskoczeni :)

Nawet jesli robic jakies wyjatki to Adeyemi na pewno takim nie jest
17.11.2021 14:49
Prosty przykład na poparcie mojej tezy. Haaland zmieni latem klub, a jego ojciec z Raiolą latem obleciał wszystkie zainteresowane tym piłkarzem kluby, był nawet w Barcelonie, która jest golasem i jej nie stać.

Kurtuazja, budowanie relacji, podbijanie ceny.
17.11.2021 14:33
@josh1982 Nie musisz wierzyć, wystarczy ruszyć głową.
", Solomon nigdy tak naprawdę nie zamierzał sprowadzić swojego klienta do bawarskiego klubu. Sam piłkarz ma skłaniać się na transfer do Borussii Dortmund,"

Masz młodego, obiecującego piłkarza. Planując jego karierę wybierasz klub:
a) w którym jest Lewandowski grający 95% spotkań, a sytuacja w najbliższych 2-3 latach nie ulegnie zmianie i czeka ciebie ławka.
b) w którym główny napastnik latem odejdzie z klubu, a ty wskoczysz na jego miejscę,

Prosta sprawa.

@tapczan Oczywiście, kurtuazja, budowanie relacji - normalna sprawa. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie kilka spraw przez zbytnią pewność siebie i wylewność np. Brazzo zawaliliśmy.
Czy my przypadkiem nie planowaliśmy zatrudnić, albo zatrudniliśmy osobę, która miała utrzymywać dobre relacja z menadżerami?

Co nie zmienia faktu, że wszystko może być blefem, jednak ta wersja brzmi bardzo wiarygodnie.
17.11.2021 14:16
Bardzo ciekawe:) Powiem wprost, nie wierzę w te informacje!!
17.11.2021 13:18
Fałszywe spotkanie stron niezainteresowanych - ciekawe :)