Według medialnych doniesień, Bayern nie odpuszcza w sprawie Anthony'ego Gordona. Mimo ogromnej konkurencji z Premier League, monachijczycy mają prowadzić już konkretne rozmowy z otoczeniem zawodnika.
Anthony Gordon zachwycił przede wszystkim w obecnej kampanii Ligi Mistrzów, w której zdobył aż 10 bramek i zaliczył 2 asysty (na 12 meczów). 25-latek znalazł się tym samym na radarach takich klubów jak Liverpool, Arsenal oraz Manchester United.
Włodarze Bayernu nie zamierzają jednak tylko przyglądać się sytuacji. Z informacji “Sport Bild”, wynika, że w zeszłym tygodniu w Monachium gościł doradca zawodnika, Gordon Stipic-Wipfler z agencji Unique Sports Group. Prowadzone rozmowy były bardzo konkretne, a strony dyskutowały już o konkretnych liczbach.
Newcastle United oczekuje za swojego gracza kwoty rzędu 75 milionów funtów, czyli około 86 milionów euro. W Monachium panuje jasne przekonanie: ta cena jest zbyt wygórowana. Max Eberl nie zamierza przepłacać, ale też nie składa broni.
Plan Bayernu wydaje się prosty. Najpierw klub chce przekonać zawodnika do wizji gry w Monachium, by mając wsparcie w samym graczu, móc wywierać presję na Newcastle i negocjować obniżkę kwoty transferowej.
Szanę Bawarczyków nie wydają się wcale małe w związku z trudną sytuację drużyny ze St. James Park. W związku z brakiem awansu do europejskich pucharów w przyszłym sezonie oraz koniecznością przestrzegania zasad Finansowego Fair Play, Anglicy mogą być zmuszeni do wygenerowania przychodów ze sprzedaży kluczowych zawodników.
W cały proces miał włączyć się również Harry Kane, który ponoć przekonuje piłkarza do transferu do stolicy Bawarii…
Komentarze