„Spieprzyliśmy ten mecz”

Niemiecka reprezentacja narodowa po wczorajszym meczu w Lidze Narodów z pewnością nie powróci do swojego kraju z uśmiechami na ustach, a wręcz przeciwnie.

Podopieczni Joachima Loewa całkowicie zawiedli oczekiwania kibiców i zostali dosłownie rozbici przez Hiszpanów w ostatnim meczu Ligi Narodów aż 6:0... Po spotkaniu, w strefie mieszanej dla dziennikarzy oraz podczas konferencji prasowej, na pytania odpowiadali poszczególni piłkarze oraz selekcjoner „Die Mannschaft”.

Joachim Loew:

To był czarny jak smoła dzień, nic nam nie wychodziło. Pod względem mowy ciała, komunikacji na boisku, zachowań - niczego nie pokazaliśmy. Nic nie funkcjonowało zarówno w ataku, jak i obronie. Po stracie bramki na 1:0 zrezygnowaliśmy z naszej koncepcji na boisku. Nie było organizacji, żadnej komunikacji, wszystko to wyglądało fatalnie. Nie wygraliśmy żadnego pojedynku. Musimy przeanalizować ten mecz i wyciągnąć wnioski. Wszystko było dziś złe w naszym wykonaniu, to dla nas wielkie rozczarowanie.

Manuel Neuer:

− To nas wszystkich bardzo rozczarowujące. Razem spieprzyliśmy ten mecz, czy to mową ciała, czy komunikacją. To nie wystarczy. Faktem jest, że nadal mamy czas i takie ciosy jak ten, mogą nam jeszcze pomóc.

Serge Gnabry:

Nic nam nie wychodziło. Nie byliśmy w stanie zaatakować ich bramki. Hiszpania zasłużyła na tak wysokie zwycięstwo. Zagraliśmy fatalnie, nie ma żadnych wymówek. Teraz wiemy, na czym stoimy. To nie jest dla nas normalne, że przegrywamy tak wysoko, przeciwko tak dobrej ekipie.

Toni Kroos:

Nie potrafiliśmy się przedostać w ich pole karne. Hiszpania pokazała nam, jak trzeba się bronić. Plan polegał na tym, aby w pierwszej połowie pozostać spójnymi. Po stracie bramki staliśmy się jednak zbyt niespokojni i być może zbyt wcześnie się otwarliśmy. Chcieliśmy odpowiedzieć w drugiej połowie, ale również się nie udało. Analiza będzie kluczowa, musimy teraz wiele zrobić.

Źródło: DFB.de