DieRoten.pl
Reklama

Southgate pod wrażeniem Musiali: Żałujemy, że nie gra dla Anglii

fot. skwiot.pl
Reklama

Kibice oraz piłkarscy eksperci z całego świata nie mają najmniejszych wątpliwości, że Jamal Musiala to absolutnie jeden z największych talentów na całym piłkarskim globie.

Mimo swojego wieku, Niemiec od dłuższego czasu robi wielką furorę i to nie tylko w Bayernie Monachium, ale i również w niemieckiej reprezentacji narodowej, dla której rozegrał do tej pory 17 spotkań (w tym między innymi 2 występy na EURO).

19-latek z bardzo dobrej strony pokazał się także we wczorajszym spotkaniu Ligi Narodów UEFA, w którym to ekipa „Die Mannschaft” zremisowała 3:3 z Anglikami. Jamal Musiala imponował swoją grą i wywarł wielkie wrażenie na selekcjonerze Anglii, czyli Southgacie.

− Musiala to wyjątkowy zawodnik. Mieliśmy go grającego u nas z Judem w naszym zespole U-16. Wszyscy wiedzą, jak go ceniliśmy i jak bardzo staraliśmy go zatrzymać – powiedział Southgate.

− Trenował już jednak w Bayernie z 8 reprezentantami Niemiec, którzy mogli na niego wpłynąć. Wielka szkoda, że nie wybrał nas. Jamal to bardzo wyjątkowy talent – dodał.

− Jego występ w tym spotkaniu był niesamowity. Jamal to bez wątpienia wyjątkowy zawodnik – podsumował Gareth Southgate.

Biorąc pod uwagę cały sezon 2022/23, to Jamal miał okazję póki co wystąpić w 10 meczach dla Bayernu Monachium (na krajowym i europejskim podwórku). W sumie Musiala zaliczył udział przy 9 golach FCB – mowa o 6 trafieniach i 3 asystach.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...