DieRoten.pl
Reklama

Sky: Zirkzee przeniesie się do Bolonii!

fot.
Reklama

Jeśli najnowsze doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, to jeszcze w tym tygodniu należy spodziewać się ogłoszenia transferu Joshuy Zirkzee.

Po serii kolejnych doniesień prasowych, dziś wieczorem dziennikarz Florian Plettenberg poinformował, że Holender jest o krok od przenosin do włoskiej Serie A.

Bologna FC i Bayern niemalże osiągnęły pełne porozumienie. Mistrzowie Niemiec mają zarobić około 8,5 mln euro. Ponadto reporter „Sky” dodaje, że monachijczycy zapewnią sobie bardzo korzystne klauzule – mowa chociażby o 50% zysku od potencjalnej sprzedaży Joshuy Zirkzee do innego klubu.

Do ustalenia pozostały jeszcze drobne detale. Z kolei młodzieżowy reprezentant Holandii uzgodnił już warunki 4-letniego kontraktu z Włochami. Wszystkie zaangażowane strony są przekonane, że Bolonia to odpowiedni krok w karierze wychowanka FCB. Monachijczycy muszą jeszcze dogadać ostatnie detale klauzuli wykupu.

Ponadto „Bawarczycy” zapewnią sobie tzw. „matching-right”, podobnie jak było to w przypadku Tanguya Nianzou.

Korzystne warunki dla FCB

Inne niemieckie źródła również potwierdzają, że transfer do Bolonii jest nieunikniony. Bayern zarobi 8,5 mln euro, zaś według dziennika „Bild”, kwota wykupu Zirkzee ma zostać ustalona maksymalnie na 20-25 mln euro. Transfer holenderskiego napastnika w detalach:

− 8,5 mln € kwoty transferowej
− 50% zysku od sprzedaży Zirkzee
− Matching-right
− Klauzula wykupu 20-25 mln €
− Zirkzee z umową do 2026 roku

 

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...