DieRoten.pl
Reklama

Sky: Laimer pierwszym transferem FCB na lato 2023 roku

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Do rozpoczęcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale kilka klubów poczyniło już pierwsze ruchy w celu wzmocnienia swoich zespołów.

Wśród tych klubów możemy wymienić przede wszystkim Bayern Monachium, który wedle różnych doniesień niemieckiej i austriackiej prasy, osiągnął już pełne porozumienie z Konradem Laimerem w sprawie letniego transferu.

Jako że umowa pomocnika z RB Lipsk wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku, to będzie on dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Tym razem najnowsze informacje w sprawie przyszłości Austriaka przedstawił niemiecki portal „Sky”, który donosi, że 25-latek będzie pierwszym letnim wzmocnieniem kadry „Bawarczyków”. Do finalizacji tego transferu pozostały jeszcze do wykonania badania medyczne.

Liczył się tylko Bayern

Niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu Bayern oficjalnie potwierdzi ten ruch. W grę ma wchodzić 5-letni kontrakt. Dziennikarz Florian Plettenberg przypomina, że o Laimera walczyło też kilka innych klubów, ale sam zawodnik chciał tylko i wyłącznie dołączyć do ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Konrad zdecydował się na FCB głównie z racji na Juliana Nagelsmanna, który również był jedną z głównych postaci odpowiedzialnych za ten transfer. Dla 35-letniego szkoleniowca, Austriak jest wymarzoną „maszynką do pressingu”.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...