DieRoten.pl
Reklama

Sky: Bayern chce dwóch graczy z Ajaxu

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym z kilku ostatnich dni, to mistrzowie Niemiec mają pracować nad pozyskaniem dwóch zawodników z holenderskiej ekipy Ajaxu.

Owymi piłkarzami, którzy znaleźli się na celowniku Bayernu Monachium są Ryan Gravenberch oraz Noussar Mazraoui, którzy na co dzień reprezentują Ajax. Wczorajszego późnego wieczoru najnowsze informacje w sprawie tej dwójki i ich możliwego transferu do FCB przedstawił niemiecki „Sky”.

Negocjacje już w toku

Dziennikarze informują, że Bayern prowadzi już negocjacje z Ryanem Gravenberchem i Noussairem Mazraouim, zaś w ubiegłym tygodniu mieli nawet osobiście spotkać się z piłkarzami i ich przedstawicielami. Ich agentem jest Mino Raiola, z którym działacze FCB spotkali się już kilkukrotnie w ostatnim czasie. Rozmowy w ich sprawie mają być już bardzo intensywne.

Ajax oczekuje około 30 milionów euro za Holendra, podczas gdy jego starszy o kilka lat kolega będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Wracając do Gravenbercha, na ten moment FCB i AFC są dalekie od porozumienia w kwestii odstępnego (monachijczycy w pierwszej ofercie zaoferowali 25 milionów euro), choć porozumienie jest całkiem realne.

− Bayern jest bardzo zainteresowany tym zawodnikiem i pragnie go pozyskać za wszelką cenę. Przypomina Leona Goretzkę jako gracz box-to-box. Daleko mu do Goretzki, ale jest młody, ma dobre umiejętności i duży potencjał. Z pewnością byłby więc dobrym uzupełnieniem składu Bayernu – powiedział dziennikarz Marc Behrenbeck z niemieckiego „Sky”.

Mazraoui albo Porro?

Mazraoui również znajduje się na liście życzeń Bayernu. Na przestrzeni ostatnich lat Marokańczyk wielokrotnie był tematem wewnątrz klubu. Defensor Ajaxu idealnie pasowałby do stylu Juliana Nagelsmanna. W zeszłym tygodniu szefowie FCB osobiście spotkali się z defensorem. Przyszłość 24-latka pozostaje jednak otwarta (Barcelona również z nim rozmawia). Dla samego zawodnika znaczenie ma nie tylko kontrakt, ale i również projekt klubu.

Bez względu na wszystko monachijczycy nie poddają się i zamierzają powalczyć o pozyskanie Noussara. Jeśli jednak próby te zakończą się fiaskiem, to alternatywą ma być Pedro Porro z portugalskiego Sportingu. Młody Hiszpan jest opcją do gry w Monachium, ale póki co nie odbyły się jeszcze żadne konkretne rozmowy z piłkarzem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...