DieRoten.pl
Reklama

Simon z kontraktem do 2025 roku

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Kierownictwo sportowe FCB Frauen nie próżnowało w ostatnim czasie – nowe kontrakty otrzymało kilka zawodniczek pierwszego zespołu.

Tym razem klub potwierdził, że nowy kontrakt otrzymała doświadczona Carolin Simon, która dla FCB Frauen gra już od 2019 roku, kiedy to przeniosła się do Monachium z francuskiej ekipy Olympique Lyon.

Reprezentantka Niemiec otrzymała umowę, która odtąd obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Obecnie lewa obrończyni Bayernu przechodzi rehabilitację, po tym jak w lipcu bieżącego roku doznała bardzo poważnej kontuzji kolana (zerwane więzadło krzyżowe).

Od lat staram się odgrywać swoją rolę w sukcesach zespołu, zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedziała Simon na łamach „FCB.tv”.

− Jako zespół poczyniłyśmy w ostatnich latach ogromne postępy i jestem pewna, że możemy wspólnie zdobyć jeszcze wiele tytułów, także na arenie międzynarodowej – podsumowała Carolin Simon.

Carolin Simon

Od momentu swojego debiutu w pierwszej drużynie Bayernu, 30-letnia defensorka może obecnie pochwalić się dorobkiem 104 rozegranych spotkań, w których to zdobyła 14 bramek oraz zanotowała dodatkowo 35 asyst. Wraz z FCB Frauen dwukrotnie sięgnęła w tym czasie po mistrzostwo Niemiec.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...