DieRoten.pl
Reklama

Sevilla nowym klubem Jerome'a Boatnega?

fot.
Reklama

Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, pod koniec czerwca dobiegła końca umowa jakże zasłużonego dla Bayernu Monachium Jerome'a Boatenga.

Umowa niemieckiego defensora po wielu latach przygody z Bayernem dobiegła końca, zaś monachijczycy nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z rosłym stoperem, choć ten był otwarty na dalszą współpracę z mistrzami Niemiec.

Tym samym od 1 lipca Jerome Boateng jest wolnym agentem, jednakże w kwestii jego nowego klubu w mediach pojawiło się już wiele plotek. Tym razem najnowsze doniesienia przedstawił niemiecki „Sport1”, który donosi, że Boa zmienił niedawno agentów i nie jest już reprezentowany przez LIAN Sports.

Niemniej jednak wspomniana wyżej agencja nadal poszukuje na rynku odpowiednich ofert dla mistrza Świata z 2014 roku. Jak informuje Florian Plettenberg, kilka ekip z Kataru, Fiorentina oraz Lazio wyraziły zainteresowanie, ale Niemiec odrzucił ich zaloty, jako że jego celem jest gra w Lidze Mistrzów.

Dla samego defensora dwie opcje wydają się być jednak ciekawsze − Manchester United oraz Sevilla. Co do zespołu „Czerwonych Diabłów”, to Anglicy mają być gotowi ściągnąć do siebie Boatenga, jeśli transfer Raphaela Varane'a wysypie się na ostatniej prostej, co jest jednak raczej niemożliwe.

W przypadku klubu z Andaluzji, Jerome ma już prowadzić rozmowy z Hiszpanami, ale póki co nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Informacje te potwierdził również dziennik „Bild”.

Źródło: Sport1 / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...