Serge Gnabry znowu strzela

Jak już dobrze wiemy na początku tego sezonu Bayern wykupił z Werderu Brema utalentowanego niemieckiego skrzydłowego − Serge'a Gnabry'ego − który momentalnie został wypożyczony do TSG Hoffenheim.

Wypożyczony z Bayernu młody skrzydłowy nie przestaje zaskakiwać wszystkich swoją obecną formą. W ostatnich tygodniach o Gnabry’m zrobiło się głośno głównie dzięki jego bramkom oraz niesamowitej szybkości w pojedynkach z innymi zawodnikami.

Wczorajszego popołudnia w Bundeslidze młody Niemiec po raz kolejny miał okazję zaprezentować wszystkim swoje mocne strony, kiedy to jego TSG Hoffenheim grało na wyjeździe z drużyną Eintrachtu Frankfurt.

W pojedynku na Commerzbank Arenie we Frankfurcie nie brakowało wielu świetnych akcji, lecz mimo wielu prób i sytuacji bramkowych pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na pierwszą bramkę kilkadziesiąt tysięcy widzów musiało czekać dokładnie do 49. minuty, kiedy to bramkę dla gospodarzy zdobył Luka Jovic.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie poddawali się i nadal nacierali na bramkę strzeżoną przez Lukasa Hradecky’ego. Na bramkę wyrównującą nie trzeba było czekać zbyt długo, albowiem zaledwie siedem minut później swoim geniuszem po raz kolejny popisał się Serge Gnabry.

22-letni Niemiec otrzymał piłkę od Marka Utha oraz wykorzystując swoją szybkość pognał przez kilkadziesiąt metrów do bramki Eintrachtu. Gnabry uderzył z ostrego kąta i pewnie pokonał golkipera „Orłów”, który skapitulował i po chwili był zmuszony wyciągać piłkę z siatki.

Obie drużyny miały jeszcze kilka okazji, ale wynik nie uległ już zmianie i ten jakże ciekawy pojedynek zakończył się podziałem punktów i wynikiem 1:1. Sporą zasługę w zdobyciu tego punktu dla TSG miał rzecz jasna Serge Gnabry, który zaliczył kolejny bardzo dobry występ.

Warto podkreślić, że z 11 ostatnich bramek zdobytych przez klub prowadzony przez Nagelsmanna, przyszły zawodnik Bayernu Monachium miał udział przy 9 z nich! Ogółem dorobek Gnabry’ego w tym sezonie ligowym to 8 bramek oraz 6 asyst – Niemiec potrzebował na to 19 spotkań (1,387 minut).

Choć ekipa „Wieśniaków” chciałaby przedłużyć okres wypożyczenia Serge’a Gnabry’ego o kolejny rok, to jego powrót do Monachium jest już niemalże przesądzony – kilka tygodni temu potwierdził to przede wszystkim agent utalentowanego skrzydłowego.