Sensacyjne zwycięstwo FCB II! Lider ograny 1:0

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą szesnaście oficjalnych spotkań w ramach rozpoczętego w lipcu sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

FC Bayern II 1:0 (0:0) Wuerzburger Kickers

Tym razem piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium mają wielkie powody do zadowolenia, albowiem w ubiegły weekend ku zaskoczeniu pokonali na własnym podwórku obecnego lidera bawarskiej ligi regionalnej, czyli drużynę Wuerzburger Kickers.

Pojedynek na Gruenwalder Stadion w ramach szesnastej kolejki ligowej zakończył się ostatecznie skromnym, ale jakże ważnym zwycięstwem 1:0 na korzyść FCB II. Dla podopiecznych Martina Demichelisa (powrócił na ławkę po dwóch meczach nieobecności z powodu koronawirusa) było to ważne starcie z punktu widzenia podbudowania pewności siebie.

Gola na wagę trzech punktów zdobył 18-letni Yusuf Kabadayi, który przez niemalże całe spotkanie pracował ciężko na tę bramkę, która ostatecznie padła w 86. minucie.

Pokazaliśmy bardzo dobrą reakcję po naszej ostatniej złej fazie. Przeciwko jednej z dwóch najlepszych drużyn w lidze, walczyliśmy przez 90 minut i wygraliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu moich chłopców! – powiedział po meczu trener Demichelis.

Dla monachijczyków było to zarazem szóste zwycięstwo w tym sezonie. Póki co „Bawarczycy” w bawarskiej lidze regionalnej zajmują odległe, bo dziewiąte miejsce z dorobkiem 22 punktów i stratą 16 oczek do prowadzących w tabeli zawodników SpVgg Unterhaching. Bilans FCB II to na ten moment 6 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek oraz bramki 30:28.

FC Bayern II: Schenk - Fust, Janitzek, Reinelt, Aitamer (78’ Brueckner) - Kraetzig (63’ Aydin), Lee (73’ Neziri), Kern, Copado - Kabadayi (89’ Denk), Ranos (73’ Herrmann).

Bramki: 1:0 Kabadayi (86’).

Podopieczni Martina Demichelisa na regenerację i przygotowania do kolejnego pojedynku na krajowym podwórku będą mieli nieco więcej czasu, albowiem dopiero w przyszłą sobotę monachijczycy zmierzą się o 14:00 na wyjeździe z SpVgg Hankofen-Hailing.

Źródło: FCB.de / Własne