Seitz: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Kilka dni temu do akcji w bawarskiej lidze regionalnej powrócili zawodnicy drugiej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Po niedawnym bezbramkowym remisie z FC Augsburg II, tym razem podopieczni Holgera Seitza pokazali się z bardzo dobrej strony w pojedynku ligowym z ekipą 1. FC Schweinfurt.

Monachijczycy nie dali za wygraną i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0 na FCS. Jeśli mowa o bramkach w tym starciu, to na listę strzelców dla FCB wpisali się kolejno tacy zawodnicy jak Lovro Zvonarek oraz Timo Kern. Co do wygranej, swoje zdanie po meczu wyraził wspomniany wyżej trener Seitz.

− W pierwszej połowie graliśmy zgodnie z planem - z wyjątkiem tego, że powinniśmy byli strzelić więcej goli Schweinfurtowi – powiedział Seitz.

− Po przerwie udało nam się utrzymać rywali z dala od bramki i zasłużyliśmy na zwycięstwo – podsumował Holger Seitz.

Dzięki wygranej nad Schweinfurtem, zespół Bayernu II awansował na piąte miejsce w tabeli ligowej – obecnie dorobek monachijczyków to 43 punkty. Na wynik ten przełożyło się 12 zwycięstw, 7 remisów, 6 porażek oraz bilans bramkowy 51:37.