DieRoten.pl
Reklama

Seitz: W rozwijaniu talentów chodzi o szczegóły

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Nie ulega wątpliwości, że Bayern Monachium może pochwalić się wieloma utalentowanymi piłkarzami we wszystkich swoich zespołach.

Wielu z nich miało już okazję niejednokrotnie trenować z pierwszym zespołem, ale póki co, niewielu jest w stanie na stałe przebić się do pierwszej drużyny, gdzie obecnie obowiązki trenera pełni Thomas Tuchel.

Niemniej jednak „Bawarczycy” ostrożnie podchodzą do kwestii szkolenia i rozwijania utalentowanych piłkarzy – wspomniał o tym trener FCB II i były dyrektor sportowy Campusu, czyli Holger Seitz. Niemiec w najnowszym odcinku podcastu „FC Bayern Podcast” zdradził, że najważniejsze są szczegóły, zaś edukacja szkolna jest równie ważna.

− Promowanie i rozwijanie talentów? Chodzi o szczegóły. Chodzi o konkretne wskazówki, jak poszczególny gracz może uczynić swoje umiejętności jeszcze lepszymi – powiedział Seitz.

− Konsekwentnie opowiadamy się za kształceniem dualnym i przykładamy dużą wagę do tego, aby chłopcy kończyli również edukację szkolną lub zawodową – dodał.

− Celem jest, aby chłopcy mieli chęć do gry, aby mieli dobre samopoczucie. To jest jedno z naszych zadań, rozwijać tę łatwość – podsumował Holger Seitz.

Jeśli mowa o pierwszej drużynie Bayernu Monachium, to oprócz stałych bywalców z Campusu, często okazje do treningów z Kimmichem i spółką otrzymują m. in. Angelo Brueckner, Mamin Sanyang czy też Aleksandar Pavlovic.

Źródło: FC Bayern Podcast
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...