DieRoten.pl
Reklama

Seitz: Ulrich i Mueller byli dla mnie inspiracją

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Od początku 2023 roku obowiązki trenera drugiej drużyny Bayernu Monachium pełni były dyrektor sportowy Campusu – Holger Seitz.

Po tym jak klub na życzenie Martina Demichelisa rozwiązał jego kontrakt (Argentyńczyk otrzymał propozycję poprowadzenia rodzimego River Plate), należało znaleźć jak najszybciej rozwiązanie na drugą część sezonu 2022/23. Koniec końców wybór padł na Holgera Seitza, czyli ówczesnego dyrektora sportowego Campusu FCB.

Z perspektywy czasu jego powrót na ławkę trenerską można uznać za wielki sukces, albowiem mimo fatalnej jesieni, w rundzie wiosennej FCB II grało bardzo dobrze i wywalczyło trzecie miejsce. Niedawno Niemiec udzielił obszernego wywiadu, w którym zdradził, że jedną z jego inspiracji trenerskich był duet Ulrich & Mueller.

− Zdecydowanie Rainer Ulrich i jego asysten Gerd Mueller. Ta dwójka mnie ujęła, nauczyli mnie tego, co ważne. Mianowicie, postrzegać zawodnika jako człowieka, być empatycznym – powiedział Seitz.

Przy okazji dalszej części wywiadu dla klubowego magazynu „51”, Holgera poproszono także o jego karierę piłkarską oraz występy w Bayernie II, gdzie ujrzał aż 28 żółtych kartek w zaledwie 98 spotkaniach.

− Zobaczyłem czerwień w moim pierwszym meczu dla Bayernu II (śmieje się). Na wyjeździe w Weismain obezwładniłem przeciwnika na linii połowy boiska

− Czerwona kartka mogła zostać przyznana. Ale potem zrobiło się naprawdę żenująco - kiedy wstałem, zauważyłem, że coś jest nie tak z moim lewym kolanem. Podczas faulu uszkodziłem łąkotkę. Kiedy opuściłem boisko, starałem się nie utykać

Źródło: 51 / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...