DieRoten.pl
Reklama

Seitz: Pojedynki z Augsburgiem są zawsze emocjonujące

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Choć dopiero co kilka dni temu Bayern II walczył w bawarskiej lidze regionalnej, to dziś monachijczycy rozegrają kolejne spotkanie w sezonie 2023/24.

Od początku sezonu 2023/24, zespół Bayernu II rozegrał łącznie czternaście spotkań, podczas gdy większość ekip w bawarskiej lidze regionalnej ma już na swoim koncie po 18 pojedynków.

Jak więc łatwo policzyć, podopieczni Holgera Seitza mają jeszcze do rozegrania cztery zaległe mecze, które w ostatnich tygodniach zostały przełożone z różnych przyczyn (głównie z racji na wrześniową i październikową przerwę reprezentacyjną).

Dziś wieczorem o 19:00 druga drużyna FCB rozegra bój w ramach zaległej IX kolejki przeciwko Augsburgowi II. Miejscem tego starcia będzie Rosenau-Stadion. Choć zadanie nie będzie łatwe, to celem „Bawarczyków” jest podtrzymać serię spotkań bez porażki (6 zwycięstw i 1 remis) i w najlepszym przypadku zdobycie kolejnych 3 punktów.

− Chcemy pozostać w rytmie meczowym i ponownie kontynuować naszą grę. Wiemy jednak, że nie będzie łatwo, ponieważ znamy Augsburg. To zawsze są bardzo emocjonujące pojedynki, niezależnie od grupy wiekowej – powiedział trener Seitz.

Bayern po rozegraniu 14 z 18 dotychczasowych kolejek, zgromadził 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki i bilans bramkowy 36:28). Jeśli mowa o liderze bawarskiej lidze regionalnej, to pierwsze miejsce zajmuje Wuerzburger Kickers (46), zaś za ich plecami czają się DJK Vilzing (43) oraz TSV Aubstadt (37).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...