Seitz: Musimy lepiej bronić

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą siódme oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego niedawno sezonu 2023/2024.

Po serii kilku spotkań bez porażki, tym razem monachijczycy musieli uznać wyższość swoich rywali z DJK Vilzing, którzy choć przegrywali z FCB II 0:2, ostatecznie byli w stanie doprowadzić do swojej wygranej 3:2…

Jeśli natomiast mowa o bramkach dla Bayernu, to na listę strzelców w tym starciu wpisali się kolejno Desire Segbe oraz Lucas Copado. Niestety, ale wskutek tej klęski, ekipa Holgera Seitza spadła z dwunastej na czternastą lokatę w tabeli ligowej.

W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą i zasłużyliśmy na prowadzenie 2:0. Kolejny gol dał Vilzingowi niezbędny impet – powiedział trener Seitz.

Potem po prostu zrobiliśmy zbyt mało w drugiej połowie. Musimy zmierzyć się z faktem, że musimy lepiej bronić, ponownie straciliśmy trzy bramki – podsumował Holger Seitz.

Druga drużyna Bayernu do akcji wraca już jutro, kiedy to w ramach ósmej kolejki bawarskiej ligi regionalnej, podopieczni Holgera Seitza zmierzą się na własnym podwórku z drużyną FC Memmingen (obecnie szesnasta lokata w tabeli ligowej).