DieRoten.pl
Reklama

Seitz: Mia san Mia jest ponad wszystko

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Odkąd na ławkę trenerską drugiej drużyny Bayernu powrócił Holger Seitz, do zespołu powróciły spokój, pewność siebie, a przede wszystkim wyniki.

Po tym jak Martin Demichelis odszedł na własne życzenie do River Plate, bez chwili namysłu kierownictwo sportowe Campusu i FCB postanowiło zainstalować na stołku trenerski Bayernu II znanego już nam dobrze Holgera Seitza, który wcześniej miał już okazję trenować Timo Kerna i spółkę.

Z perspektywy czasu ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, albowiem zawodnicy stopniowo odzyskali formę, a następnie rozegrali bardzo dobrą rundę wiosenną. Niedawno z kolei szkoleniowiec FCB II udzielił wywiadu, w którym to odniósł się m. in. do klubowej filozofii oraz podstaw na treningach.

− Potrzebny jest klimat, który zapewnia orientację. Kiedy nowi gracze przyjeżdżają do naszego Campusu, zdają sobie sprawę: Ups, w Bayernie jest inaczej. Mia san Mia jest ponad wszystko, na boisku i poza nim – powiedział Seitz.

− Wygląd, pewność siebie, przekonanie, duch zespołu, zaangażowanie, ale także szacunek i porcja pokory. To są podstawy. Potrzebujesz ich, aby dostać się na szczyt – dodał.

− Tutaj również trening musi koncentrować się na podstawach - pojedynku, dośrodkowaniu, główkowaniu… Dopiero wtedy w grę wchodzi taktyka zespołowa. Oczywiście chłopcy muszą wiedzieć, jak grać w systemie 4-3-3, gdy trenują z profesjonalistami. Musimy jednak upewnić się, że nie przegapimy treningu duszy futbolu. Zwracamy na to szczególną uwagę – podsumował Holger Seitz.

Sezon 2023/24 w ramach bawarskiej ligi regionalnej rozpocznie się już 22 lipca, zaś ostatnia kolejka zostanie rozegrana 18 maja 2024 roku. Wkrótce powinniśmy też poznać oficjalny terminarz na kampanię 23/24.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...