DieRoten.pl

Schweinsteiger z wyróżnieniem w Chicago Fire

09.12.2018, 18:11:54
FotoOlimpik

W historii Bayernu Monachium można wyróżnić kilku zawodników, którzy w znaczącym stopniu przyczynili się do wielkich sukcesów klubu... Jednym z takich zawodników jest bez dwóch zdań Bastian Schweinsteiger.

Na początku tego sezonu odbyło się oficjalnie pożegnanie Bastiana Schweinsteigera, który w Monachium spędził ponad 17 lat swojej piłkarskiej kariery. Warto jednak nadmienić, iż środkowy pomocnik wcale nie zawiesił jeszcze butów na kołku.

Od marca 2017 roku członek Hall of Fame Bayernu jest zawodnikiem amerykańskiego zespołu Chicago Fire. Co więcej nie tak dawno temu sam zawodnik oraz jego obecny klub ogłosili, że związali się nową umową, która sprawia, że „Schweini” będzie grał dla „Strażaków” także w 2019 roku.

Dobra gra w minionym sezonie sprawiała, że Schweinsteiger został wyróżniony przez swój klub. W piątek Chicago Fire ogłosiło indywidualne nagrody za 2018 roku – jedna z nich przypadła wychowankowi „Gwiazdy Południa”.

Jak dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnej witryny „Chicago-fire.com” 34-latek został oficjalnie wybrany „Najbardziej wartościowym i Najlepszym Defensywnym Zawodnikiem” w 2018 roku. Złoty but przypadł zaś byłemu snajperowi warszawskiej Legii – Nikolociowi.

Mając na uwadze osobę Schweinsteigera, to legendarny pomocnik Bayernu w poprzednim sezonie rozegrał w sumie dla „Strażaków” 35 spotkań, w których ustrzelił 4 bramki oraz zaliczył 6 asyst.

źródło: Chicago-fire.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama09.12.2018 20:59
09.12.2018 20:27

reklama