Schweinsteiger trafia i.... denerwuje się

Z pewnością Bastian Schweinsteiger nie urodził się z predyspozycjami do strzelania bramek głową. Do tego musiałby mierzyć więcej niż 183 centymetry wzrostu. W 209 spotkaniach Bundesligi zawodnikowi nigdy nie udało się trafić do bramki przeciwnika po strzale głową. W sobotę w Kolonii próbował po raz kolejny i znowu mu się nie udało.

Gdyby mój strzał zamiast w słupek, trafił do bramki, wygralibyśmy” – stwierdził sam Schweinsteiger. Już w pierwszym meczu tego sezonu z FC Köln 25-letni zawodnik dwa razy trafiał w poprzzeczkę, a mecz zakończył sie jedynie remisem 0:0. W sumie Schweinsteiger w tym sezonie juz siedem razy trafiał w poprzeczkę, w tym sześc razy po strzale głową. W tym rankingu jest samodzilenym liderem Bundesligi.

Nie tylko z zaszczytu z liderowania w tej statystyce Schweinsteiger chętnie by zrezygnował. Nie zadowolił go tez fakt, że jego były kolega z drużyny, Lukas Podolski, po 1 425 minutach nieskuteczności właśnie w meczu z Bayernem strzelił bramkę. „Wolałbym, żebyśmy zdobyli trzy punkty, a on strzelił bramkę w kolejnym spotkaniu.” – skomentował Bastian.

Remis w Kolonii zabolał Schweinsteigera. „To bardzo boli, gdy punkty traci się  z rzekomo słabszą drużyną.“ – mówił zawodnik, ale nie wykorzystywał swojego pecha jako wytłumaczenia – „Jesteśmy sami sobie winni, że udało nam się zdobyć tylko 1 punkt. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich umiejętności.“

Po przerwie Bawarczycy wzmocnili się i Schweinsteiger strzelił bramkę w 58 minucie. Było to drugie trafienie reprezentanta Niemiec w tym sezonie, pierwsza bramka od pół roku. Ostatni raz wpisał się na listę strzelców w połowie września w meczu z Dortmundem (5:1).

Jego statystyki nie odpowiadaja roli, jaką odgrywa w klubie. W druzynie Louisa van Gaala zadomowil się w centrum pomocy, przed kilkoma dniami zadebiutował na tej pozycji w reprezentacji. W Kolonii znów miał najwięcej kontaktu z piłką (100) spośród wszystkich zawodników na boisku, do tego najczęściej strzelał na bramkę (5 razy). Przed sobotnim meczem dominował w statystykach na: najwięcej  długich podań (259) i najwięcej podań na połowie przeciwnika ( 1052).

Bastian jest wspaniałym zawodnikiem, należy do czołówki najlepszych zawodników w Niemczech. I pokazuje to.“ – chwali kolegę Mark van Bommel. „To również zasługa trenera. Że kązdy zawodnik na swojej pozycji wie co ma robić. Z tego korzysta Bastian.“

źródło: fcbayern.de