Schwaebe: Walczyliśmy przez całe 90 minut

Niestety, ale piłkarze rekordowego mistrza Niemiec nie mogą mówić o zbyt dobrym początku Nowego Roku, po tym jak rozgrywki ligowe zostały wznowione w ubiegłym tygodniu.

Choć celem mistrzów Niemiec było zdobyć 3 punkty po piątkowym remisie z RB Lipsk, to i tym razem monachijczycy nie sprostali zadaniu i zanotowali rezultat 1:1 z ekipą 1. FC Koeln…

Podopieczni Juliana Nagelsmann co prawda mieli kilka dogodnych okazji bramkowych, ale niemalże zawsze na posterunku stał niesamowity w tym starciu Marvin Schwaebe, czyli bramkarz „Kozłów”, który udzielił też krótkiego wywiadu pomeczowego dla niemieckiej telewizji.

− Pokazaliśmy naprawdę świetną grę i walczyliśmy przez całe 90 minut, nie odpuszczaliśmy ani na krok. Zaczęliśmy odważnie i zrobiliśmy to, co chcieliśmy zrobić − powiedział Schwaebe.

Nie chcę powiedzieć, że w drugiej połowie skapitulowaliśmy, ale Bayern bardzo podniósł presję i naciskał na nas cały czas − dodał.

W niedzielę przeciwko Schalke chcemy pokazać, że naszym celem jest zwycięstwo i dopisanie do swojego dorobku 3 punktów − podsumował Marvin Schwaebe.

Jeśli mowa o 17. kolejce Bundesligi, to jeszcze dziś czeka nas łącznie 5 spotkań w niemieckiej ekstraklasie. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja Freiburga z Eintrachtem Frankfurt, czy też FSV Mainz z Borussią Dortmund.

Źródło: Sky / FCK