Schwaebe: Próbowaliśmy, ale Bayern był bardzo skuteczny

Bayern Monachium wczorajszego późnego popołudnia rozegrał swoje dziewiętnaste spotkanie w ramach rozgrywek niemieckiej 1. Bundesligi.

Rywalem monachijczyków była Kolonia, która choć przez niemalże 90 minut dzielnie walczyła i starała się zagrozić bramce „Bawarczyków”, to ostatecznie uległa mistrzom Niemiec aż 4:0.

Po zakończeniu starcia na RheinEnergieStadion, tradycyjnie w strefie mieszanej dla dziennikarzy na pytania odpowiadali piłkarze i trenerzy obu klubów. Jeśli mowa o Koeln, to kilka słów na temat porażki z Bayernem wypowiedział golkiper Marwin Schwaebe.

− Myślę, że Bayern spisał się bardzo dobrze. Próbowaliśmy wszystko pozamykać, ale Bayern był bardzo skuteczny w ostatniej tercji. Są takie dni, kiedy po prostu trzeba powiedzieć, że Bayern był silniejszy i nie mogłeś nic zrobić – powiedział Schwaebe.

− Było to bardzo irytujące, że nie zdobyliśmy tej bramki, ale teraz musimy sobie z tym poradzić. Wracamy do gry już we wtorek, więc postaramy się to szybko za sobą zostawić – mówił dalej.

− Staramy się jak najlepiej realizować to, co mówią nam trenerzy przed meczami. Tym razem może nie do końca wyszło tak, jak chcieliśmy. Jeśli chodzi o bramkę Marka Utha, która padła po spalonym – to mogło przywrócić nam punkt – podsumował Marvin Schwaebe.

Dzięki wczorajszej wygranej nad Kolonią, monachijczycy utrzymali swoją 6-punktową przewagę nad Borussią Dortmund, która z kolei w ubiegły piątek rozniosła na własnym podwórku ekipę Freiburga 5:1.