DieRoten.pl
Reklama

Schueller: 3 punkty i fotel lidera są najważniejsze

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, swoje kolejne spotkanie w ramach żeńskiej Bundesligi rozegrały zawodniczki pierwszego zespołu FCB Frauen.

Po niedawnym remisie 2:2 z AS Romą w Lidze Mistrzyń, tym razem monachijki pokazały się z lepszej strony i odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo w Bundeslidze.

Rywalkami FCB Frauen była drużyna Werderu Brema. Ostatecznie podopieczne Alexandra Strausa zwyciężyły 2:0 i dopisały do swojego dorobku jakże cenne 3 oczka. Co do bramek, to na listę strzelczyń wpisały się kolejno Magdalena Erikssson oraz Katharina Naschweng.

− To był bez wątpienia intensywny mecz, ale takiego też spodziewaliśmy się tutaj w Bremie – powiedziała po ostatnim gwizdku Schueller.

− Byłoby nam łatwiej, gdybym wykorzystała swoją okazję i strzeliła na 3:0. Ale na koniec dnia chodzi o trzy punkty i pierwsze miejsce w tabeli, a to jest najważniejsze – podsumowała Lea Schueller.

Po rozegraniu ośmiu dotychczasowych kolejek w sezonie ligowym 2023/24, zawodniczki Bayernu Monachium zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 20 punktów – na wynik ten przełożyło się 6 zwycięstw, 2 remisy oraz bilans bramkowy 15:3.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...