DieRoten.pl
Reklama

Schoene: Obóz treningowy był bardzo dobry

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Podczas gdy pierwsza drużyna FCB Frauen dopiero co rozpoczęła przygotowania, to w przypadku drugiego zespołu mówimy już o kilku dniach intensywnych treningów.

W zeszłym tygodniu zespół Bayernu II odbył obóz treningowy w Ratschings w Południowym Tyrolu. Oprócz zawodniczek pierwszej kadry, zaproszone zostały również utalentowane zawodniczki z Campusu bawarskiego klubu.

Po powrocie do Monachium, na kilka pytań dziennikarza odpowiedziała trenerka FCB II, czyli Clara Schoene, która podkreśliła, że jest bardzo zadowolona z dotychczasowych przygotowań oraz postępów poczynionych przez jej podopieczne w ostatnich dniach.

− Obóz treningowy przebiegł bardzo dobrze, zabrałyśmy ze sobą także kilka zawodniczek z drużyny U-17. Wszystkie piłkarki były dobrze zintegrowane i mogłyśmy się razem rozwijać przez te kilka dni – powiedziała Schoene.

− Podczas przerw dawałam dziewczynom małe zadania, na przykład musiały przygotować analizę wideo jako zespół. To dało wszystkim szansę na lepsze poznanie się. Podczas treningów wszyscy współpracowali ze sobą bardzo dobrze, nawet najmłodsze piłkarki – dodała.

− Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z obozu treningowego. Dla nas, jako sztabu, ten czas również był cenny. Mogliśmy się lepiej poznać, wymienić pomysłami na dłużej i dopracować sesje treningowe w najdrobniejszych szczegółach – podsumowała Clara Schoene.

Pozostając jeszcze w temacie żeńskiej piłki, przypominamy zarazem, że pierwszy zespół FCB Frauen, gdzie trenerem jest Alexander Straus, nie uda się tego lata na żaden obóz treningowy, albowiem z racji na mundial, wiele piłkarek przebywa z dala od Monachium.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...