Schmitz: Remis był zasłużony

W ubiegły wtorek swoje siedemnaste oficjalne spotkanie w ramach niemieckiej 1. Bundesligi rozegrali zawodnicy pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Rywalem mistrzów Niemiec była ekipa 1. FC Koeln, która kilka dni temu rozbiła u siebie Werder Bremę aż 7:1. Co do wtorkowego pojedynku na Allianz Arenie, zakończył się on ostatecznie wynikiem 1:1 i kolejnym podziałem punktów.

Tradycyjnie po zakończeniu spotkania, na pytania dziennikarzy w strefie mieszanej odpowiadali wyznaczeni przez oba kluby zawodnicy – w przypadku Kolonii wybór padł między innymi na Benno Schmitza, czyli wychowanka FCB, który spędził w Monachium 13 lat swojej kariery.

− Moment wyrównania to gorzka część meczu. Ale ze względu na drugą połowę, dla Bayernu było to zasłużone. Trzeba mieć szczęście, żeby móc coś tu ze sobą zabrać, a może to musiał być w końcu strzał z trzydziestu metrów – powiedział Schmitz.

− Nasze wyniki są kontynuacją ubiegłego roku. Nie ukrywamy się przed Bayernem czy Dortmundem. Gramy swój futbol, przynajmniej zawsze się staramy. Jednak w drugiej połowie było nam wyjątkowo ciężko – dodał.

Ale każdy daje z siebie wszystko i każdy lubi grać w piłkę, lubi biegać. Dlatego zagraliśmy dobry mecz – podsumował Benno Schmitz.

Po rozegraniu ostatniej kolejki ligowej, Bayern utrzymuje się na pozycji lidera (36 punktów), ale ich przewaga nad Unionem Berlin została zmniejszona już tylko do 3 punktów. Z kolei Kolonia awansowała na dziesiątą lokatę (21 punktów).