DieRoten.pl
Reklama

Schmitt: Od dziecka podziwiam Manu Neuera

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Mając na uwadze wszystkie zespoły Bayernu Monachium, możemy w nich wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych bramkarzy.

Podczas gdy kilku bramkarzy i wychowanków bawarskiego klubu przebywa obecnie na wypożyczeniach w innych klubach, to w Monachium wciąż można wyróżnić grupę świetnych golkiperów.

Wśród nich z całą pewnością należy wymienić Maxa Schmitta, czyli mistrza świata i Europy U-17 z kadrą narodową Niemiec. Dziś na „FCB.de” pojawił się obszerny wywiad z 18-latkiem, który odniósł się m. in. do ostatniego roku oraz możliwości treningów z Manuelem Neuerem.

− Ostatni rok był dla mnie niesamowicie miły. Było tak wiele wspaniałych momentów. Ale czasami wszystko działo się tak szybko, że nie zdawałem sobie sprawy z tego, co działo się wokół mnie. Nigdy bym nie przypuszczał, że zdobędę te dwa tytuły z kadrą U-17 – powiedział Schmitt.

− Byłem fanem Bayernu od dziecka i od tego czasu podziwiałem Manuela Neuera. To było nieopisane uczucie wyjść z nim na boisko po raz pierwszy. To było surrealistyczne, gdy nagle obok mnie stanął mój idol, którego jeszcze kilka lat temu oglądałem w telewizji – dodał.

− Ma w sobie coś magicznego, zatrzymuje piłki nie do zatrzymania i tak naprawdę nie popełnia żadnych błędów. Dużo ze sobą rozmawiamy na treningach. Razem ze Svenem Ulreichem daje mi wiele wskazówek. Oczywiście staram się je wdrażać w najlepszy możliwy sposób. To zaszczyt móc trenować z profesjonalistami i legendą, jaką jest Manuel Neuer – podsumował Max Schmitt.

W bieżącym sezonie 2023/2024, Max Schmitt może pochwalić się łącznie 14 występami dla zespołów U-19 oraz U-23. Jego dorobek w tym czasie to 3 czyste konta oraz 31 straconych bramek. 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...