Schmidt: Takie zwycięstwa są najpiękniejsze

Bayern Monachium z całą pewnością będzie miał o czym myśleć podczas nadchodzącej dwutygodniowej przerwy od spotkań w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi.

Mistrzowie Niemiec wczorajszego późnego popołudnia nie wykorzystali okazji, aby zdobyć tytuł mistrzowski i wskutek porażki 2:1 będą musieli odłożyć świętowanie o kolejne dwa tygodnie, chyba że Lipsk poniesie dziś porażkę z VfB Stuttgart.

Warto wspomnieć, że dla moguncjan było to dokładnie piąte zwycięstwo nad Bayernem w historii ich występów w Bundeslidze. Tuż po meczu swojego komentarza na temat tego jakże wielkiego sukcesu dla Mainz, udzielił dyrektor sportowy M05, a mianowicie Martin Schmidt.

− Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę i mieliśmy nieposkromioną chęć zapisania się na kartach historii w meczu z Bayernem. To są najpiękniejsze zwycięstwa, bo się ich nie spodziewasz − powiedział Schmidt.

− Ale to jeszcze nie koniec sezonu. Czasami po takim meczu brakuje emocji w kolejnym. Musimy utrzymać ten wysoki poziom − mówił dalej.

Dzięki wczorajszej wygranej nad Bayernem, piłkarze FSV Mainz awansowali na dwunastą lokatę i mają obecnie 5 punktów nad strefą spadkową − Kolonia z dorobkiem 29 oczek zajmuje szesnaste miejsce w tabeli ligowej.

− Mamy tylko pięć punktów przewagi nad Kolonią, nic jeszcze nie zostało wygrane. Nadal potrzebujemy zwycięstw i musimy wygrywać. Kolejny mecz gramy przeciwko Hercie. Mamy jasny cel i chcemy wygrać − podsumował Martin Schmidt.