DieRoten.pl

Schlotterbeck: Nie ma chyba zawodnika, którego nie pociągałby Bayern

06.12.2021, 08:24:45
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Biorąc pod uwagę wszystkie zespoły w niemieckiej Bundeslidze, to możemy w nich wyróżnić wielu zawodników, którzy od miesięcy wyróżniają się do tego stopnia, że budzą spore zainteresowanie w Europie.

reklama

reklama

Jednym z takich zawodników bezsprzecznie jest 22-letni Nico Schlotterbeck (SC Freiburg), który od pewnego czasu łączony jest z możliwym transferem do klubu ze stolicy Bawarii.

Jakiś czas temu stoper fryburczyków udzielił wywiadu dla „Sport1”, w którym zapytano go o niedawne plotki związane z możliwym transferem do Bayernu. Niemiec jest przekonany, iż nie ma na świecie zawodnika, dla którego perspektywa gry dla FCB byłaby kusząca.

− Nie ma chyba zawodnika, którego nie pociągałby Bayern. Ale na razie jestem w SC Freiburg i będę się koncentrował na tym sezonie do końca, a potem zobaczę, co przyniesie przyszłość – powiedział Schlotterbeck.

Nico nie ma również wątpliwości, że Bundesliga jest bardzo atrakcyjną ligą, zaś on sam nie ma ochoty wyjeżdżać poza granicę Niemiec. Dla Schlotterbecka imponująca jest przede wszystkim kultura kibicowska oraz fakt, że prawie każdy mecz jest zawsze wyprzedany.

− Wychowałem się tutaj i jako dziecko dążyłem do jednego celu - Bundesligi. W każdą sobotę w porze lunchu oglądało się BL. Kiedy teraz sam możesz tutaj grać, to jest to coś wyjątkowego. Nie mam ochoty wyjeżdżać poza granice – dodał.

− Czuję się w kraju bardzo dobrze. Kultura kibicowska i baza fanów są tutaj bardzo dobre, prawie każdy mecz jest wyprzedany i to jest coś wyjątkowego, nie widzę tego w innych krajach – mówił dalej.

− Podoba mi się w Bundeslidze, masz świetnych zawodników i drużyny, możesz rywalizować z najlepszymi. Czy możesz to robić w Anglii, Hiszpanii czy w Niemczech, to nie ma znaczenia - jeśli jesteś z Niemiec, chcesz grać w niemieckiej Bundeslidze – podsumował Nico Schlotterbeck.

 

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama07.12.2021 17:08
A Coman, jeśli dostał więcej $$$ Albo Księcio???
06.12.2021 14:50
Zawodnik dobry i ciągle się rozwija.
Ale czy Bayern jest nim zainteresowany to nie wiem.
Jeżeli Freiburg miało by realne wymagania co do ceny to mógłby do nas przejść.
06.12.2021 12:58
Bardzo ciekawa filozofia i powinni to przeczytać ci dla których podstawowym kryterium " sportowym " są cyferki na koncie.
Wiadomo że ludzie z BAYERNU już go mają na oku, a co z tego wyniknie to czas pokaże
06.12.2021 10:57
Myślę że w ogóle nie jesteśmy nim zainteresowani.
06.12.2021 10:44
A to ciekawe, że Bayern się nim interesuje :)