DieRoten.pl
Reklama

Sauer: Zbieramy powoli owoce naszej pracy w Campusie

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Dokładnie 21 sierpnia 2017 roku klub ze stolicy Bawarii zdecydował się otworzyć nowy kompleks i akademię piłkarską − Campus FCB.

Od momentu oficjalnego otwarcia nowej akademii piłkarskiej Bayernu niebawem minie 7 lat – przez ten czas przez pierwszą drużynę rekordowego mistrza Niemiec przewinęło się już wielu młodych i utalentowanych graczy. Niektórzy z nich zdołali nawet na dłużej zadomowić się w zespole.

Wśród tych piłkarzy możemy wymienić między innymi Josipa Stanisica, Aleksandara Pavlovica czy też Jamala Musialę. Co do pracy Campusu i rozwoju talentów, w wywiadzie dla oficjalnej strony „FCB.de” swoje zdanie wyraził szef akademii FCB – Jochen Sauer.

− Kiedy Campus został otwarty w 2017 roku, Uli Hoeness wyraził życzenie, aby była to odpowiedź Bayernu na transferowe szaleństwo. Teraz, siedem lat później, rzeczywiście zbieramy owoce naszego dobrego programu rozwoju młodzieży – powiedział Sauer.

− Nie tylko ta trójka ma być ważną częścią reorganizacji naszej profesjonalnej drużyny. Na przykład Arijon Ibrahimovic powrócił po wypożyczeniu do Frosinone, a on i inni utalentowani młodzi zawodnicy z Campusu będą mieli szansę pokazać swoje umiejętności pod okiem nowego trenera Vincenta Kompany’ego podczas przygotowań – dodał.

− Jesteśmy przekonani, że jeden lub dwóch z nich pewnego dnia znajdzie się na liście zawodników, którzy trafili na Allianz Arena za pośrednictwem naszej akademii – podsumował szef Campusu FCB.

Mając na uwadze akademię piłkarską monachijczyków, szefowie pokładają również nadzieję w kilku innych zawodników – jednym z nich jest Nestory Irankunda, który został sprowadzony tego lata z australijskiego klubu Adelaide United FC.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...