DieRoten.pl
Reklama

Sauer: FC Bayern World Squad to ważna inicjatywa

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Jak już doskonale wiemy, kilka miesięcy temu miała miejsce trzecia edycja klubowego projektu pod nazwą FC Bayern World Squad.

Przypomnijmy raz jeszcze – projekt pod nazwą „FC Bayern World Squad” został niedawno zorganizowany po raz trzeci w historii klubu i akademii piłkarskiej FCB.

W programie tym biorą udział utalentowani piłkarze z całego świata, którzy zgłaszają swoje kandydatury, po czym odbywa się szczegółowa selekcja. Warto zaznaczyć, że tym razem zawodnicy odbyli m. in. obóz treningowy w Argentynie, gdzie też rozegrano kilka sparingów.

Jak można było się spodziewać, w klubowych mediach prezentowane są obecnie kolejne odcinki serialu dokumentalnego, który został w pełni poświęcony FCB World Squad – dwa dni temu miała miejsce premiera trzeciego odcinka:

 

Co do projektu FC Bayern World Squad, ostatnio na łamach „FCB.de” swoje zdanie wyraził szef Campusu oraz główny koordynator działu młodzieżowego akademii piłkarskiej, czyli Jochen Sauer.

− Projekt FC Bayern World Squad jest ważną międzynarodową inicjatywą skautingową klubu i rozwinął się tak dobrze w ciągu ostatnich dwóch lat, że nie służy już tylko jako szkoła treningowa, ale jest teraz mocno zakorzeniony w absolutnie elitarnym programie piłkarskim Bayernu dla młodzieży. Projekt służy jako trampolina dla nieodkrytych talentów, które dzięki jego ogromnemu zasięgowi mają szansę znaleźć swoje miejsce w profesjonalnej piłce nożnej – powiedział Jochen Sauer.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...