Sarr i Choupo powalczą o finał Pucharu Narodów Afryki

Za nami kolejny dzień zmagań na turnieju Pucharu Narodów Afryki, który oficjalnie rozpoczął się w niedzielę 9 stycznia 2022 roku (PNA potrwa do 6 lutego).

Jeśli mowa o niedzielnej rywalizacji, to podobnie jak w ostatnich dniach, zaplanowano dokładnie dwa spotkania ćwierćfinałowe – Egipt mierzył się z Maroko, zaś Senegalczykom przyszło zmierzyć się z Gwineą Równikową.

Podczas gdy Egipcjanie po 120-minutowej rywalizacji ostatecznie zwyciężyli 2:1, to w drugim meczu Senegal rozprawił się ze swoimi rywalami z Gwinei Równikowej. Do 57. minuty na tablicy wyników co prawda widniał wynik 1:1, ale ostatnie słowo należało do senegalskiej drużyny.

Koniec końców podopieczni Aliou Cisse wpakowali swoim rywalom jeszcze dwie bramki i ostatecznie zwyciężyli 3:1 (na listę strzelców wpisywali się Famara Diedhiou, Cheikhou Kouyate oraz Ismailla Sarr).

Jedyny reprezentant bawarskiego klubu w kadrze „Les Lions de la Teranga”, czyli Bouna Sarr po raz kolejny rozegrał pełne 90 minut. Portal „SofaScore” ocenił jego występ na notę 6,5.

Walka o finał

Tym razem kibiców czeka kilkudniowa przerwa, albowiem Puchar Narodów Afryki zostanie wznowiony w najbliższą środę. Dokładnie 2 lutego o 20:00 Kameruńczycy, gdzie występuje Eric Maxim Choupo-Moting, podejmą Egipt. Z kolei dzień później (o tej samej porze), Senegal powalczy o awans do finału z Burkina Faso.