Sanyang z debiutanckim trafieniem dla FCB II

W ubiegły piątek swoje kolejne spotkanie w ramach bawarskiej ligi regionalnej rozegrali piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium.

Koniec końców podopieczni Holgera Seitza pokazali się z bardzo dobrej strony i pokonali swoich rywali z Aubstadt 4:2 (wkrótce na stronie pojawi się raport z tego spotkania).

Warto podkreślić, że jedną z bramek zdobył utalentowany Mamin Sanyang, który do bawarskiego klubu został sprowadzony latem 2020 roku z młodzieżówki Hoffenheim. 20-latek pojawił się na boisku dopiero w 91. minucie, zaś kilkadziesiąt sekund później strzelił bramkę na 4:2.

Młody Gambijczyk przeżywa ostatnio bardzo udany okres w swojej karierze – w połowie marca wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji narodowej Gambii U-20 zdobył srebrny medal na Pucharze Narodów Afryki U-20, zaś od kilku tygodni ma możliwość treningów z Kimmichem i spółką.

Nieoficjalnie mówi się, że prawoskrzydłowy, który może także grać na prawej obronie i wahadle, może w letnim okienku transferowym zostać wypożyczony, aby mógł nabierać doświadczenia na wyższym poziomie ligowym.