DieRoten.pl

Sane radzi sobie lepiej, ale może być jeszcze lepszy

03.03.2021, 11:37:45
FotoOlimpik

Mając na uwadze kilka ostatnich tygodni w wykonaniu Leroya Sane, w grze niemieckiego skrzydłowego bawarskiego klubu widać już pewną poprawę w wielu aspektach gry.

Oczywiście pewnym jest, że Niemiec wciąż jest bardzo daleki od swojej najlepszej formy, ale ostatnie występy pozwalają mieć nadzieję, że skrzydłowy jest na bardzo dobrej drodze.

Jak informuje „Sport Bild” Leroy Sane obrał sobie za cel, aby w pełni odnaleźć się w Bayernie Monachium, po jego początkowych problemach i krytyce, jaka na niego spadła. Pomocnik prezentuje się coraz lepiej, zaś w sześciu ostatnich meczach, miał udział przy 6 bramkach.

− Dostrzegam, że Leroy Sane jest na dobrej drodze w kwestii swojej formy. Niemniej jednak Leroy nadal ma miejsce do poprawy, zwłaszcza w defensywie. Czasami zajmuje niewłaściwą pozycję i często brakuje łączności z kolegami powiedział dla „Sport Bilda” legendarny Matthaeus.

− Leroy potrzebuje czasu, jest wrażliwym piłkarzem. Kara i zmiana w Leverkusen były środkiem wychowawczym, co też poskutkowało. Leroy zauważył, że można nie tylko grać pięknie, ale że w Bayernie ważna jest ciężka praca, wysiłek, kontrpressing – podsumował Niemiec.

Leroy Sane radzi sobie coraz lepiej, ale nadal może być znacznie lepszy. Szczególnie w grze z kontry skrzydłowy jest bardzo niebezpieczny w Bundeslidze - w końcu miał udział przy 5 bramkach FCB (3 gole i 2 asysty). Lepsi pod tym względem są tylko Diaby z i Bebou (6).

Ponadto dziennikarze podkreślają, że Hansi Flick prowadzi wiele rozmów z 25-latkiem, zwłaszcza na temat jego ustawiania się i grze z piłką. Często rozmowy te odbywają się nie tylko na treningach, ale i również w trakcie spotkań Bayernu. Trener udziela pomocnikowi licznych rad i wskazówek, które coraz częściej mają pozytywny efekt.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama04.03.2021 18:11
Jego forma zwyżkuje powoli i oby to było wciąż daleko do szczytu.
04.03.2021 11:06
dokładnie tak jak Lothar mówi... praca, praca. tego często brakuje. ma jeszcze co poprawić.
03.03.2021 20:55
Musi być lepiej, bo przyszedł za niezłą kasę. Ale już powoli, powoli widać jak się rozkręca. Oby tak dalej. I... szybciej.
03.03.2021 20:28
03.03.2021 17:31
Nie może ale musi grać lepiej!! Przecież stać go na to!! W ostatnio widać że zaczyna grać coraz lepiej:)
03.03.2021 13:05
Żeby on pokazał swój potencjał musi mieć partnera na prawej jak Davies inaczej będzie ciężko miał,a oczywiście defensywnie się musi wziąć za siebie po stratach piłki.I tak szczęście,że Lewy jest w tym momencie najlepszym pilkarzem na Świecie i w takiej formie to na nim się skupia uwaga kibiców i mediów bo już by było,że to nie jest transfer na miarę R&R(choć talent ma ogromny) i nie bierze odpowiedzialności za grę,a tak to presja jest mniejsza co powinno mu pomóc.
03.03.2021 12:42
@tapczan dokładnie tak samo myślę ,że jak tego nie zmieni to nasza prawa obrona zawsze będzie kulała niezależnie od tego kto będzie na niej grał . Po stracie zamiast cisnąć i wracać to rozkłada ręce i przez to powstaje autostrada z prawej strony a drugiego Daviesa nie mamy co by niwelował ten problem szybkością
03.03.2021 12:13
Dużo niedokładności i strat po których nie reaguje odpowiednio żeby naprawić swój błąd oraz pomóc kolegom w defensywie. To jest absolutnie do poprawy i ciężko tylko tłumaczyć to przebytą kontuzją. Czas na zmianę mentalności w głowie i większe zaangażowanie. Liczby zrobi, bo ma ogromne umiejętności, ale to nie wszystko.