DieRoten.pl

Sane: Muszę się jeszcze wiele nauczyć

05.02.2022, 14:26:26
Shutterstock

W porównaniu do poprzedniego sezonu, Leroy Sane po drobnych problemach, prezentuje się zdecydowanie lepiej w kampanii 2021/22, jeśli pod uwagę weźmie się wszystkie rozgrywki.

Warto podkreślić, że póki co 26-latek może pochwalić się już 12 bramkami i 13 asystami w 28 meczach, co i tak jest już lepszym wynikiem niż w całym poprzednim sezonie 2020/21.

Kilka dni temu, pomocnik bawarskiego klubu udzielił obszernego wywiadu dla „Kickera”, w którym odniósł się nie tylko do Bayernu, ale i również kadry narodowej Niemiec oraz swojej kariery. Zapytany o możliwe zdobycie Złotej Piłki w przyszłości, Leroy Sane odparł, iż wciąż ma jeszcze wiele do zrobienia.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia skrzydłowy „Die Roten”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Leroy Sane na temat:

…pracy Flicka w kadrze narodowej:

„…W tej chwili sprawy mają się całkiem dobrze. Przed nami jeszcze dwa sparingi z Izraelem i Holandią oraz Liga Narodów z Anglią, Włochami i Węgrami w czerwcu, wtedy będziemy wiedzieć więcej.”

…planowania 2022 roku:

„…Musisz być w doskonałej formie i mentalnie gotowy, zwracać uwagę na swoje ciało i wiedzieć, kiedy musisz się zregenerować, a kiedy dać z siebie wszystko. Do tego – unikać głupich kontuzji, aby pozostać w dobrym rytmie.”

…roli rezerwowego:

„…Oczywiście, że zawsze chcę grać, tak jest z każdym. Mamy dużo meczów, a jak raz usiądę na ławce, to nic się nie stanie. Wtedy nie będę kompletnie zły i rozczarowany. Ale trzeba się starać, żeby zawsze grać od początku, nawet w wielkich meczach.”

…Gnabry’ego:

„…Wszyscy chcemy dalej grać razem. Znamy się od dawna i chcemy coś razem zbudować. Ale nie wywieramy na nikim presji. Wiemy, jaka jest sytuacja, wszyscy byliśmy w takiej sytuacji. Chcemy, żeby został – potrzebujemy go, bo to super facet i piłkarz.”

…wycofania się z życia publicznego:

„…Ludzie patrzący z zewnątrz oceniają wszystko, co robisz i umieszczają Cię „w pudełku”. Ale nie dbam o to, by zawsze dobrze wyglądać. W ogóle mnie to nie obchodzi. Dla mnie liczy się to, co dzieje się na boisku. Nie noszę już zbyt wiele błyskotek. To, że noszę trochę bardziej nietypowe ubrania wynika z tego, że po prostu lubię próbować nowych i różnych rzeczy. Niemniej jednak, skupiam się na tym, co dzieje się na boisku.”

…Złotej Piłki jako swojego celu:

„…Wiem, co potrafię i że muszę się jeszcze wiele nauczyć. Nie jestem jeszcze na końcu swojej drogi. Ale nie wywieram na sobie żadnej presji. Staram się pracować nad zdobywaniem bramek, dobrą grą i wygrywaniem tytułów. Wtedy automatycznie dołączasz do graczy, którzy robią to samo. Ale takie trofea można zdobyć tylko wtedy, gdy gra się przez cały sezon. Marzenie o zbyt wielu rzeczach nie pomagają w niczym, muszę działać.”

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)06.02.2022 13:39
Liczę na niego szczególnie w Lidze Mistrzów. Może być tym kimś robiącym różnicę, zwłaszcza jeśli zabraknie Leona czy Phonziego. Znów będziemy niestety drżeć o to, by nie było kontuzji.
05.02.2022 18:31
Jak będzie zaliczał taki progres rok w rok to wejdzie na przyzwoity poziom, a najlepszy okres piłkarski dopiero przed nim.
05.02.2022 17:06
I myślę że ten ogień będzie!! Liczę że wygramy pewnie i wysoko!!
05.02.2022 14:45
Dzisiaj musi być ogień na murawie ;)