DieRoten.pl

Salihamidzic: Sane musi „dojechać” formą

08.05.2022, 08:56:14
Shutterstock

Choć Leroy Sane w rundzie jesiennej prezentował bardzo wysoką formę, to jesienią niemiecki skrzydłowy „podupadł” i często zawodził w wielu spotkaniach.

Nie tak dawno temu na temat formy niemieckiego skrzydłowego bawarskiego klubu wypowiedział się Hasan Salihamidzic, który gościł w programie „Sky90”.

Bośniak jest świadom umiejętności i potencjału Leroya Sane, ale jak sam zaznaczył – wszyscy w Bayernie oczekują, że 26-latek „eksploduje formą”. Ponadto szef FCB odniósł się również między innymi do dłuższego pobytu Neuera w Monachium oraz skutkach pandemii.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia dyrektor sportowy „Gwiazdy Południa”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Hasan Salihamidzic na temat:

…słabej formy Sane wiosną:

„…Leroy jest niezwykle utalentowanym młodym człowiekiem, który ma wszystko, co niezbędne – jest szybki, potrafi dryblować. Ma również tę siłę mentalną, ale on musi „dojechać”. Cały czas mówi się o jego potencjale. To od niego zależy, czy pokaże to właśnie na boisku – wszyscy tego od niego oczekujemy. Nie tylko kierownictwo naszego klubu, ale i również trenerzy i cały zespół. Czekamy, aż eksploduje formą”.

…dłuższego pobytu Neuera w Bayernie:

„…Mam taką nadzieję. To nasz kapitan i filar drużyny, podobnie zresztą jak Thomas Mueller. Chłopcy zdają sobie sprawę, że prowadzimy w tej chwili bardzo pozytywne negocjacje”.

…skutkach pandemii:

„…Przed pandemią nasze dochody wciąż rosły, a pensje utrzymywały się na pewnym poziomie. Obecnie mamy do czynienia ze spadkiem dochodów i wzrostem wynagrodzeń. Nie wolno nam o tym zapominać. To duży problem, nie tylko dla Bayernu, ale dla całej Bundesligi i jej klubów – także w przypadku pieniędzy z praw TV. Jeśli w pewnym momencie zabraknie Lewandowskiego i Haalanda, to stracimy znaczenie w światowej piłce. Ale nie możemy wydawać więcej, niż mamy”.

…konkurencji w Bundeslidze:

„…Oczywiście mamy wielki szacunek dla pracy Borussii Dortmund, mając na uwadze ich działania. To rywal numer jeden. Ale wspaniałym jest też rozwój Lipska i Bayeru. Liczę, że tak zostanie, bo tego właśnie potrzebuje Bundesliga”.

…możliwego kredytu na transfery:

„…Należałoby porozmawiać o tym z naszą Radą Nadzorczą. Cały czas rozmawiamy o tym, jakie ryzyko podejmujemy na rynku. Ale na pewno nie wpędzimy klubu w kłopoty finansowe”.

źródło: Sky90

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)08.05.2022 19:09
A Ty Hasan musisz odejść z Bayernu.
08.05.2022 16:40
Nie wiem co się dzieje z Sane, pomijając to że zachowuje się trochę jak rozkapryszona gwiazda!! Raz gra dobrze i jest najlepszym graczem meczu a potem ostry zjazd!!
08.05.2022 12:15
Też jestem za tym, żeby grał po lewej stronie, tam czuje się najlepiej.
08.05.2022 11:50
Jak dojedzie to jest super piłkarz, szkoda, że zdarza mu się to tak rzadko.
08.05.2022 11:44
A ten tekst o Lewym i Haalandzie to , że jednak odejdą prędzej niż później. Bundesliga sprzedaje coraz młodszych piłkarzy...
08.05.2022 09:54
Raz dojechał, ale na krótko niestety. Zobaczymy co pokaże w przyszłym roku, bo powoli trzeba będzie myśleć co dalej.
08.05.2022 09:51
A ja bym postawił twardo Sane na lewej stronie i dał mu wyłącznie tam grać! A nie rzucać nim z prawej do środka itd. Grał na lewej stronie to spisywał się bardzo dobrze..
08.05.2022 08:58
Sane tak właśnie gra, to jest jego Max. Na co on liczy więcej?.. miał 4 lata temu sezon życia i już.. nie rozumiem tej podjarki sane..
Wykorzystał fakt , że przed poważna kontuzją chciał go Bayern i już, swoje zarabia.. więcej z tego nie będzie...